Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS3PCX360PS2
Okładka NHL 08 (PS3)

NHL 08

NHL 08 to następna edycja rozbudowanego symulatora rozgrywek hokejowych, traktującego o najbardziej profesjonalnej lidze tego sportu, czyli północnoamerykańskiej NHL.

Sportowe | hokej

Okładka NHL 08 (PS3)

data premiery gry:

11wrz2007

PC X360 PS3 PS2
Kolekcja gier
Obserwuj grę

NHL 08 to następna edycja rozbudowanego symulatora rozgrywek hokejowych, traktującego o najbardziej profesjonalnej lidze tego sportu, czyli północnoamerykańskiej NHL. Kolejne odsłony serii pojawiają się co roku, a ich opracowaniem zajmuje się EA Sports, czyli oddział koncernu Electronic Arts, który ma na swoim koncie także takie pozycje jak FIFA czy Madden NFL 07.

Tegoroczna edycja, poza ulepszeniem grafiki i drobnymi zmianami w rozgrywce (między innymi usprawnieniem kontroli nad krążkiem), oferuje (po raz pierwszy w historii serii) wszystkie dwadzieścia dziewięć drużyn znanych z AHL (American Hockey League). Ta odsłona oferuje także kolejne udoskonalenia w warstwie realizmu (także wizualnego) oraz mechaniki. Jeszcze więcej uwagi poświęcono rozgrywaniu pojedynków 1 na 1, z wykorzystaniem tzw. „skill stick”. Ta metoda prowadzenia krążka daje więcej możliwości w obchodzeniu się z obrońcami. Można na przykład podrzucić krążek w powietrzu lub zmylić obrońcę, puszczając krążek z jednej, a przejeżdżając z drugiej jego strony i przejąć przedmiot ponownie za plecami.

Warto zaznaczyć, że w celności strzału istotne jest też położenie i uderzenie zawodnika – jakiekolwiek odchylenia mają wpływ na tor krążka. Usprawniono również prowadzenie zawodników na łyżwach, dodano wiele nowych kombinacji i animacji ruchu. Pod względem graficznym to kolejny krok do przodu dla serii: lepiej prezentują się stroje i wyposażenie zawodników, a zderzenia, faule i inne spektakularne akcje na lodowisku prezentują się jeszcze bardziej realistycznie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran    

Nośnik: 1 BD

Ocena czytelników: 5,3 / 10 na podstawie 430 głosów czytelników.

Gry podobne do NHL 08

Klasyfikacja PEGI NHL 08

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe NHL 08

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce 4 Ti4400 lub lepsza)
  • 2.8 GB HDD
  • Windows 2000/XP/Vista
NHL 08 - recenzja gry
NHL 08 - recenzja gry

Recenzja 27 września 2007, 13:10

Jest jeszcze Custom, czyli własnoręczna konfiguracja klawiszy. Tych jednak nie da się w żaden sposób zapisać i za każdym razem, gdy uruchamiasz grę, domyślnie ustawia się zestaw klawiszy Hybrid.

PC
X360
PS3
PS2