Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweX360PS3PS2Wii
Okładka NHL 2K9 (X360)

NHL 2K9

NHL 2K9 to kolejna odsłona serii gier sportowych, traktujących o zmaganiach w najlepszej hokejowej lidze świata. Produkcja sygnowana logiem firmy 2K Sports stanowi konkurencję dla wydanego przez Electronic Arts NHL 09.

Sportowe | hokej

Okładka NHL 2K9 (X360)

producent: Visual Concepts

wydawca: 2K Sports

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

9wrz2008

X360 PS3 PS2 Wii

NHL 2K9 to kolejna odsłona serii gier sportowych, traktujących o zmaganiach w najlepszej hokejowej lidze świata. Produkcja sygnowana logiem firmy 2K Sports stanowi konkurencję dla wydanego przez Electronic Arts NHL 09. Za przygotowanie tytułu odpowiada studio Visual Concepts, które zastąpiło w roli dewelopera dotychczasowych twórców cyklu, zespół Kush Games.

W porównaniu do poprzedniej edycji, NHL 2K9 charakteryzuje się prostszym, bardziej intuicyjnym sterowaniem oraz zwiększoną liczbą ruchów postaci (łącznie ponad 1400 animacji). Zawodnicy przebywający na lodowisku zostali wyposażeni w szereg zwodów, bloków i opcji bezpośredniego kontaktu z rywalem. Autorzy zadbali przy tym o wprowadzenie systemu bójek pomiędzy hokeistami, nawiązując w ten sposób do widowiskowych wydarzeń rodem z telewizyjnych transmisji.

Gracz może także kierować swoimi podopiecznymi podczas celebracji zwycięstwa w Pucharze Stanleya, jak również wziąć udział w mini-gierce Zamboni, gdzie jego zadaniem jest wypolerowanie jak największej powierzchni lodu w czasie trzech minut, przy pomocy specjalnie do tego celu przeznaczonego pojazdu. NHL 2K9 kładzie też duży nacisk na rozgrywkę w trybie sieciowym, umożliwiając prowadzenie meczów z udziałem 12 żywych graczy – po sześciu w każdej z drużyn. W przypadku, gdy liczba potrzebnych osób nie może zostać skompletowana, nieobecnych zastępuje konsola.

Istotną stroną produktu jest oprawa graficzna, na którą składają się trójwymiarowe areny oraz sylwetki sportowców, sędziów i kibiców, a także warstwa dźwiękowa: komentarz w wykonaniu duetu Randy Hahn - Drew Remenda i dynamiczna ścieżka dźwiękowa, złożona z utworów takich wykonawców, jak Pennywise, Bad Religion, The Offspring, NOFX, The Ramones, Inner Circle, Mastodon, Operation Ivy czy High on Fire. NHL 2K9 zawiera ponadto opcję Reel Maker, pozwalającą na dowolne edytowanie, zapisywanie i publikowanie w Internecie powtórek co ciekawszy zagrań, by zyskać w ten sposób rozgłos wśród użytkowników usługi PlayStation Network.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-12  

Ocena czytelników: 6,4 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Gry podobne do NHL 2K9

Klasyfikacja PEGI NHL 2K9

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
2K Sports w tarapatach? Nie będzie NHL 2K11?
2K Sports w tarapatach? Nie będzie NHL 2K11?

wiadomość19 grudnia 2009

Nasilają się plotki o problemach, jakie Take Two Interactive ma ze swoją dywizją gier sportowych. Na liście tytułów zaplanowanych na następny rok nie znalazła się bowiem nowa edycja serii NHL 2K.

Zapowiedziano grę NHL 2K10
Zapowiedziano grę NHL 2K10

wiadomość17 czerwca 2009

2K Sports – wydawca licznych gier sportowych z ‘2K’ w tytule - zapowiedział, jak co roku, nową odsłonę swojej serii, pozwalającej wcielić się w gracza National Hockey League – NHL 2K10. Przy okazji dowiedzieliśmy się też, kto będzie widniał na okładce produkcji, którą przygotowuje studio Visual Concepts.

Premiery gier w Polsce (28 września - 5 października)
Premiery gier w Polsce (28 września - 5 października)

wiadomość6 października 2008

Siedem nowych gier, z czego aż pięć w wydaniu na konsolę Nintendo Dual Screen – to bilans minionego tygodnia na polskim rynku gier wideo. Jedynym, aczkolwiek najgłośniejszym tytułem, który w ciągu ostatnich siedmiu dni trafił do posiadaczy pecetów, była najnowsza odsłona serii FIFA, którą w piątkowej recenzji oceniliśmy na 65%.

X360
PS3
PS2
Wii