Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPS3X360PS2
Okładka NHL 09 (PC)

NHL 09

NHL 09 to kolejna odsłona jednego z wydawanych przez Electronic Arts cyklów gier sportowych, w tym wypadku, jak sama nazwa wskazuje, poświęconego hokejowi na lodzie, a dokładniej północnoamerykańskiej profesjonalnej lidze NHL.

Sportowe | hokej | na 2 osoby

Okładka NHL 09 (PC)

data premiery gry:

9wrz2008

X360 PS3

20paź2008

PC

4lis2008

PS2
Kolekcja gier
Obserwuj grę

NHL 09 to kolejna odsłona jednego z wydawanych przez Electronic Arts cyklów gier sportowych, w tym wypadku, jak sama nazwa wskazuje, poświęconego hokejowi na lodzie, a dokładniej północnoamerykańskiej profesjonalnej lidze NHL. Podobnie jak w przypadku innych sportowych serii autorstwa EA, także i ta co roku ukazuje się w ulepszonej formie.

W tej części, poza zaktualizowanymi składami drużyn NHL i AHL (liga rozwojowa dla NHL) oraz dopracowanym, znanym już z poprzedniej edycji, systemem Skill Stick (od teraz nasi zawodnicy mogą także wykonywać zagrania trzymając kij w jednej ręce), pojawiły się także niewystępujące dotąd w serii elementy. Najważniejszym z nich jest nowy tryb rozgrywki - Be a Pro, w którym tworzymy własnego hokeistę i prowadzimy go przez kolejne etapy sportowej kariery, rozpoczynając w jednej z drużyn American Hockey League, a kończąc jako legenda NHL. Ważne jest też, że już na samym początku musimy określić rolę, jaką będzie on pełnił w zespole - przy tym wybór, jakiego dokonamy wpływa na oczekiwania trenera względem naszego zawodnika. W końcu czego innego należy się spodziewać po obrońcy, a czego innego po Napastniku.

Po każdym meczu jesteśmy oceniani w trzech kategoriach: pod względem zaangażowania w grę zespołową, statystyk oraz wywiązania się z ustalonej roli na lodowisku – tutaj w razie kłopotów, z pomocą przychodzi strzałka pojawiająca się na górze ekranu, jeżeli nie znajdujemy się w odpowiedniej części boiska. Jednak im częściej będzie ona musiała skierować nas na właściwe miejsce, tym gorszą notę końcową otrzymamy. W miarę postępów w grze zdobywamy punkty atrybutów, dzięki którym możemy zwiększyć skuteczność naszego podopiecznego.

Pewnych modyfikacji doczekał się także w tryb multiplayer. W przeciwieństwie do zeszłorocznej edycji, gdzie mieliśmy możliwość rozegrania meczy typu trzech na trzech graczy, w tej ich liczba została zwiększona - możemy rywalizować w zespołach sześciu na sześciu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-12  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 682 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,7 / 10 na podstawie 14 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 139,90 PLN

Gry podobne do NHL 09

Klasyfikacja PEGI NHL 09

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe NHL 09

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

 • Wykorzystuje:
 • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

 • Rekomendowane:
 • Pentium 4 2 GHz
 • 1 GB RAM
 • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
 • 3.1 GB HDD
 • Windows XP/Vista
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

 • Wykorzystuje:
 • karta pamięci 8 MB
 • Multitap
 • Network Adaptor
NHL 09 - recenzja gry
NHL 09 - recenzja gry

Recenzja 13 listopada 2008, 07:30

Kierowanie losami jednego zawodnika jest... średnie. Nie ma aż takiej nudy jak w przypadku Be A Pro z FIFY, ale z drugiej strony zabawa nie umywa się do kierowania losami całej drużyny. No i nasza postać na początku jest strasznym mięczakiem, a przecież gdybyśmy chcieli mieć problemy z trafieniem w pustą bramkę, to sami poszlibyśmy na lodowisko! Na fanów zmagań sieciowych czeka naturalnie tryb multiplayer, więc do wspólnej zabawy najlepiej poszukać sobie jakiegoś Kanadyjczyka. A to ci niespodzianka!

X360
PS3
PC
PS2