Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 września 2011, 09:20

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Rekordowa sprzedaż gry NHL 12 i nowa odsłona serii na Facebooka

Symulator hokeja NHL 12 zanotował rekordowy pierwszy tydzień sprzedaży. Firma Electronic Arts przygotowuje też grę NHL Superstars na Facebooka.

Firma Electronic Arts pochwaliła się rekordowym debiutem gry NHL 12. W pierwszym tygodniu produkcja rozeszła się w liczbie przekraczającej 451 tysięcy egzemplarzy i została najszybciej sprzedającą się odsłoną w historii cyklu. Jest to wynik lepszy o 19% od uzyskanego rok temu. Jednocześnie zapowiedziano NHL Superstars – nową propozycję dla użytkowników Facebooka.

Powyższy rezultat przełożył się na ponad 27 milionów dolarów przychodu. To nadal mniej okazałe osiągnięcie w stosunku do tych, którymi mogą pochwalić się kolejne odsłony serii FIFA. Dla porównania, FIFA 11 w tydzień od premiery trafiła do domów 2,6 milionów graczy, generując wpływy w wysokości 150 milionów dolarów.

Rekordowa sprzedaż gry NHL 12 i nowa odsłona serii na Facebooka - ilustracja #1

Hokej jako dyscyplina nie jest jednak tak popularny jak piłka nożna, więc wynik uzyskany przez NHL 12 powinien budzić szacunek – tym bardziej, że tytuł ukazał się jedynie na PlayStation 3 oraz Xboksa 360. O coraz większym zainteresowaniu marką świadczy również liczba 6,9 milionów sesji online przeprowadzonych w ciągu ostatniego tygodnia (13-19 września). To kolejny rekord w historii serii.

Premiera NHL 12 miała miejsce 9 września w Europie i cztery dni później w Stanach Zjednoczonych. Gra w naszym kraju została wydana przez firmę Electronic Arts Polska w angielskiej wersji językowej.

Firma Electronic Arts postanowiła jeszcze bardziej zwiększyć zainteresowanie wokół swojej marki i zapowiedziała grę NHL Superstars. Jest to produkcja typu free-to-play przygotowywana z myślą o serwisie społecznościowym Facebook. Stworzymy w niej własną drużynę i będziemy toczyć pojedynki z przyjaciółmi. Tytuł stanie się oficjalnie dostępny w październiku.