Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 października 2010, 10:37

autor: Sarge

Milionowa sprzedaż gry FIFA 11 i darmowe DLC w drodze

Nikt nie miał wątpliwości, że premiera FIFA 11 będzie wielkim sukcesem firmy Electronic Arts. Okazuje się jednak, że popularność nowej odsłony znanego symulatora piłki nożnej przerosła oczekiwania chyba nawet samych twórców.

Nikt nie miał wątpliwości, że premiera FIFA 11 będzie wielkim sukcesem firmy Electronic Arts. Okazuje się jednak, że popularność nowej odsłony znanego symulatora piłki nożnej przerosła oczekiwania chyba nawet samych twórców.

Jak poinformował wydawca, gra do końca zeszłego tygodnia w Stanach Zjednoczonych i Europie sprzedała się łącznie w liczbie 2.6 milionów egzemplarzy. Przypomnijmy, że Amerykanie grają już w ten tytuł od siedmiu dni, podczas gdy oficjalna europejska premiera przypadła na ostatni piątek. Takie wyniki oznaczają też, że FIFA 11 do tej pory wygenerowała przychody w wysokości 150 milionów dolarów.

Warto dodać, że w samej Wielkiej Brytanii w tym czasie rozeszło się 821 tysięcy kopii, a w dzień premiery były to dokładnie 684.602 sztuki, co stanowi drugi rezultat w historii na tym rynku. Dzieło EA Sports ustąpiło tylko grze Call of Duty: Modern Warfare 2, którą w 24 godziny od debiutu zakupiło aż 1.23 miliona Brytyjczyków.

Milionowa sprzedaż gry FIFA 11 i darmowe DLC w drodze - ilustracja #1

To nie koniec zadziwiających statystyk, bowiem ujawniono również, że w porównaniu do sprzedaży FIFA 10, w tym roku popyt podskoczył o 29%. Okazało się też, że dni od 1 do 2 października były tymi najbardziej „zatłoczonymi” w trybie multiplayer jeśli chodzi o jakąkolwiek grę od EA Sports w historii. W tym czasie do serwerów EA Sports Online logowano się ponad 18 milionów razy, z czego aż 11.3 milionów połączonych sesji sieciowych przypadło na grających w FIFA 11.

Przy okazji ogłoszono, że specjalne DLC na konsole Xbox 360 i PlayStation 3 o nazwie FIFA 11 Ultimate Team w najbliższym miesiącu będzie darmowe. Przypomnijmy, że jest to swego rodzaju karcianka, w której zbierając i wymieniając kolejne karty próbujemy stworzyć swoją wymarzoną drużynę. Ten sposób zabawy znalazł sobie sporą rzeszę zwolenników w ostatnich dwóch latach, autorzy chcą zatem zachęcić kolejne osoby do pobrania dodatku.

Najnowszą część tej jednej z najpopularniejszych serii symulatorów piłkarskich można zamówić między innymi w Sklepie GRY-OnLine. Pecetowa wersja jest tam dostępna w cenie 129.90 złotych, podczas gdy edycje na PlayStation 3 oraz Xboksa 360 zakupimy za 189.90 złotych. W ofercie sklepu dostępna jest również FIFA 11 na pozostałych platformach – chętnych zapraszamy do sprawdzenia szczegółów. Gra została u nas wydana i w pełni zlokalizowana przez Electronic Arts Polska.