Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 października 2010, 09:53

autor: Jiker

SOE opóźnia datę premiery DC Universe Online

Premiera DC Universe Online (PC, PS3) – gry akcji MMO, osadzonej w komiksowym uniwersum DC Comics – została oficjalnie opóźniona. Z informacji podanych przez Sony Online Entertainment wynika, że odbędzie się ona najprędzej na początku 2011 roku.

Premiera DC Universe Online (PC, PS3) – gry akcji MMO, osadzonej w komiksowym uniwersum DC Comics – została oficjalnie opóźniona. Z informacji podanych przez Sony Online Entertainment wynika, że odbędzie się ona najprędzej na początku 2011 roku.

SOE opóźnia datę premiery DC Universe Online - ilustracja #1

Powodem przesunięcia terminu debiutu jest chęć dopracowania produkcji. W sporym stopniu mają w tym pomóc zbliżające się wielkimi krokami beta testy. Według Johna Smedley’a, szefa Sony Online Entertainment, dodatkowy czas pozwoli zespołowi deweloperskiemu wykorzystać wsparcie ze strony społeczności i wdrożyć bez pośpiechu zaproponowane przez nią poprawki. Jednocześnie Smedley ogłosił, że gdy tylko beta testy wkroczą w jedną z finalnym faz, SOE przekaże nam dodatkowe informacje na temat daty premiery.

Sama beta wystartuje już w przyszłym tygodniu. Przystąpią do niej osoby będące posiadaczami tzw. kart VIP (otrzymywanych na różnego rodzaju imprezach branżowych), a także gracze, którzy zdecydowali się zarejestrować swoją gotowość do wzięcia udziału w testach za sprawą oficjalnej strony internetowej DC Universe Online (zapisy zostały uruchomione w drugiej połowie lipca bieżącego roku). Warto w tym momencie odnotować, że testy odbędą się zarówno na pecetach, jak i konsoli PlayStation 3.

SOE opóźnia datę premiery DC Universe Online - ilustracja #2

Przy okazji powyższych wiadomości, dowiedzieliśmy się również, że DC Universe Online zostanie wydane w wersji kolekcjonerskiej nie tylko na PC, ale również na PS3. W jej skład oprócz egzemplarza gry wejdzie figurka Batmana, plakat DC, album z grafikami, a także komiks DC Legends.

Przypominamy, że DC Universe Online umożliwi nam stworzenie własnego superbohatera i wędrowanie po świecie doskonale znanym z komiksów (wśród lokacji znajdą się miasta Gotham oraz Metropolis). Główną cechą, którą będziemy musieli wybrać podczas edycji postaci będzie jej natura. Krótko mówiąc, zadecydujemy czy chcemy stanąć po stronie dobra, czy zła. Pod względem oprawy graficznej będziemy mieć tu do czynienia z nie lada gratką dla fanów DC Comics, gdyż styl grafiki został oparty na projektach legendarnego rysownika Jima Lee.