Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 grudnia 2011, 18:03

autor: Krystian "Len" Machnik

Twórcy Afterfall: InSanity dają 50% zniżki i soundtrack z gry

Firma Nicolas Entertainment Group rozesłała e-maile do wszystkich, którzy wzięli udział w akcji „Afterfall: InSanity za 1$”. W ich treści znalazł się kod uprawniający do zakupu gry z 50% zniżką, soundtrack oraz specjalna ankieta, w której można wybrać fundację charytatywną, na konto której ma zostać przekazana uzbierana kwota.

Firma Nicolas Entertainment Group poinformowała, że wszystkie osoby, które wzięły udział w akcji „Afterfall: InSanity za 1$” będą mogły zakupić grę z 50% zniżką. Promocja co prawda dotyczy wyłącznie systemu elektronicznej dystrybucji Gamersgate, ale nadmienić należy, że początkowo cena miała zostać obniżona jedynie o kwotę, jaką przekazaliśmy w ramach kampanii (czyli 1 dolar w przypadku jednego zamówienia).

A co z uzbieranymi pieniędzmi? Zgodnie z obietnicą, mają zostać przekazane na konto fundacji charytatywnej, jednak to gracze zdecydują, która z nich je otrzyma. Twórcy Afterfall: InSanity rozesłali już e-maile ze specjalną ankietą, w której można wybrać jedną z pięciu organizacji, a wśród nich jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy czy World Wide Found for Nature (WWF). Na liście nie ma Amnesty International, które, tłumacząc się zbyt dużą brutalnością gry, zerwało umowę rezygnując tym samym z darowizny. Ponadto, w wiadomościach e-mail znalazł się również kod uprawniający do ww. zniżki oraz soundtrack z gry. Jeśli więc braliście udział w akcji, to lepiej sprawdźcie swoje skrzynki pocztowe.

Twórcy Afterfall: InSanity dają 50% zniżki i soundtrack z gry - ilustracja #1

Przypomnijmy, że kampania „Afterfall: InSanity za 1$” wystartowała w pierwszej połowie października, a jej głównym założeniem było uzbieranie 10 mln przedpremierowych zamówień na grę. W przypadku nie osiągnięcia takiej liczby, cała zebrana kwota miała zostać przekazana na konto fundacji charytatywnej. Niestety, akcja nie odniosła sukcesu, bowiem licznik dobił do zaledwie 19 tysięcy, co przekłada się na taką samą kwotę w dolarach i ponad 60 tysięcy w polskich złotówkach. Teraz do graczy należy decyzja, gdzie trafią te pieniądze.