Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 listopada 2011, 11:30

autor: Sarge

Afterfall: InSanity - Amnesty International rezygnuje ze wspierania akcji charytatywnej Nicolas Games

Organizacja charytatywna Amnesty International zrezygnowała ze współpracy z firmą Nicolas Games, producentem gry Afterfall: InSanity. Prezes polskiego studia zdradził także, że tytuł pojawi się w usłudze OnLive.

Organizacja Amnesty International zrezygnowała ze wspierania akcji stwarzającej możliwość zakupienia gry Afterfall: Insanity za dolara. Dowiedzieliśmy się także, że tytuł ukaże się w usłudze OnLive.

Przedstawiciele Amnesty International uznali, że produkcja polskiego studia Nicolas Games jest zbyt brutalna. Organizacja nie chce być kojarzona z rozlewem krwi i przemocą, więc postanowiła zerwać współpracę. W jej wyniku cały dochód z jednodolarowej sprzedaży Afterfall: InSanity miał trafić na cele dobroczynne.

Afterfall: InSanity - Amnesty International rezygnuje ze wspierania akcji charytatywnej Nicolas Games - ilustracja #1

Przypomnijmy, że rodzimy deweloper w zeszłym miesiącu dał fanom możliwość zamówienia nadchodzącej produkcji za symbolicznego dolara, jeśli liczba takich zamówień dobije dziesięciu milionów. Wygórowanego limitu nie udało się osiągnąć, bo zakupiono w ten sposób zaledwie niespełna 19 tysięcy egzemplarzy. W związku z tym zebrana kwota zostanie przekazana organizacji charytatywnej, która zastąpi Amnesty International. Gracze wybiorą ją w specjalnej ankiecie.

Z kolei Tomasz Majka (prezes Nicolas Games) zdradził, że Afterfall: InSanity trafi do oferty usługi OnLive, oferującej rozgrywkę na zewnętrznych serwerach. Tym samym studio Nicolas Games jest pierwszym producentem z Polski, którego produkcja będzie dostępna w „chmurze” w dniu premiery.

Afterfall: InSanity zadebiutuje na pecetach 25 listopada w cenie 99,99 złotych, lub w Edycji Kolekcjonerskiej dostępnej za 199,99 złotych. Od kilku dni dostępne jest demo tego tytułu, pozwalające sprawdzić polską wersję językową przygotowaną przez firmę CD Projekt. Gra została w pełni zlokalizowana, a w rolę głównego bohatera wcielił się Michał Żebrowski – znany aktor filmowy i teatralny.

  1. Pobierz polską wersję demonstracyjną gry Afterfall: InSanity
  2. Zapowiedź – Afterfall: InSanity – pierwsze spojrzenie
  3. Zapowiedź – Afterfall: InSanity – przed premierą