Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 listopada 2011, 10:50

autor: Sarge

Materiały koncepcyjne z gry Beyond Good & Evil 2

Twórcy gry Beyond Good & Evil 2 podczas imprezy Montpellier In Game 2011 przedstawili materiały koncepcyjne swojego nadchodzącego dzieła. W sieci wylądował niskiej jakości film z tej prezentacji.

W sieci pojawił się niskiej jakości zapis z prezentacji gry Beyond Good & Evil 2 przeprowadzonej w trakcie imprezy Montpellier In Game 2011. Dzięki temu możemy przyjrzeć się szkicom koncepcyjnym i wyglądowi poszczególnych lokacji, jakie powinny znaleźć się w pełnej wersji.

Materiał nie przedstawia samej rozgrywki, ale pozwala poznać ogólny zamysł, jaki towarzyszy deweloperowi w trakcie tworzenia swojego dzieła. Niektóre z zaprezentowanych grafik sugerują, że główna bohaterka Jade trafi m.in. na tereny pustynne. Na koniec pokazano zwiastun koncepcyjny, który w sieci krążył od ponad dwóch lat.

Na temat Beyond Good & Evil 2 wciąż nie znamy żadnych szczegółów. Niedawno ujawniono tylko, że gra ukaże się dopiero na kolejnej generacji konsol. Ma to być spowodowane ograniczeniami technologicznymi narzuconymi przez aktualnie urzędujące na rynku platformy. Twórcy twierdzą, że dopiero następcy PlayStation 3 oraz Xboksa 360 pozwolą zrealizować ich wizję.

Co ciekawe, końcowy kształt tej produkcji może zależeć od ewentualnej popularności gry Rayman Origins. Jeśli najnowsza odsłona znanej platformówki odniesie sukces, to Michel Ancel (główny twórca obu tytułów) otrzyma większą swobodę działania w zakresie tworzenia Beyond Good & Evil 2.

Pierwsza odsłona Beyond Good & Evil ukazała się jeszcze na PlayStation 2, pierwszego Xboksa, GameCube’a oraz komputery PC. Główną bohaterką była młoda reporterka o imieniu Jade, która zaczęła dochodzenie mające na celu odkrycie tajemnic kryjących się za inwazją obcej rasy na planetę Hyllis. Trudno powiedzieć, czy sequel będzie kontynuował te wydarzenia, czy też przedstawi zupełnie nową historię.