Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS3
Okładka Tales of Xillia 2 (PS3)

Tales of Xillia 2 PS3

Tales of Xillia 2 to czternasta odsłona serii jRPG, autorstwa studia deweloperskiego Namco Tales, której akcja rozgrywa się na rok po wydarzeniach przedstawionych w oryginalnym Tales of Xillia.

RPG | TPP | fantasy | science fiction | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 3
Okładka Tales of Xillia 2 (PS3)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS3:

1listopada2012

22sierpnia2014

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tales of Xillia 2 na konsoli PlayStation 3 to czternasta część jednej z najpopularniejszych i najdłużej istniejących serii jRPG. Cykl narodził się w 1995 roku na konsoli SNES, a za jego stworzenie odpowiadała firma Namco (obecnie Bandai Namco). Pod rozpoznawalnym szyldem marki ukazało się kilkadziesiąt różnych produkcji, które wydane zostały na wszystkich najważniejszych platformach sprzętowych. Tales of Xillia 2 to drugi w historii bezpośredni sequel poprzedniej części cyklu Tales of.... Produkcja ukazała się zaledwie w rok od premiery Tales of Xillia i wprowadziła wiele drobnych poprawek do modelu rozgrywki, których domagali się fani, a także przedstawiła zupełnie nowego głównego bohatera.

Fabuła

Akcja Tales of Xillia 2 rozgrywa się w rok po wydarzeniach przedstawionych w Tales of Xillia. Po połączeniu dwóch światów – Rieze Maxia oraz Elympios, ich mieszkańcy starają się odnaleźć w nowej sytuacji i zbudować lepszą przyszłość. Protagonistą gry jest Ludger Will Kresnik, młody chłopak, należący do rodziny, której przedstawiciele dysponują unikalną mocą swobodnego przemieszczania się pomiędzy różnymi światami. Ludger ratuje przed niebezpieczeństwem małą dziewczynkę o imieniu Elle Mel Marta, w następstwie czego jest poważnie ranny. Obciążony rachunkami za leczenie zmuszony jest odpracować swój dług wykonując zadania dla korporacji Spirius, której celem jest eliminacja alternatywnych wymiarów zagrażających istnieniu całego uniwersum. Przy okazji stara się pomóc osieroconej i zagubionej Elle, pragnącej spotkać się ponownie ze swoim ojcem, mającym przebywać w legendarnej krainie Canaan. W trakcie przygody Ludgerowi towarzyszą wszyscy najważniejsi bohaterowie Tales of Xillia.

Mechanika

Model rozgrywki w Tales of Xillia 2 korzysta z formuły poprzednika. Gracze zwiedzają zarówno stare jak i zupełnie nowe lokacje, a także alternatywne wymiary. Produkcja ponownie nie posiada dużej mapy świata, po której możemy swobodnie się poruszać, zamiast tego podróżujemy po otwartych i połączonych ze sobą mapach. Najważniejszą zmianą wpływającą na przebieg zabawy jest system zadłużenia. Ludger musi regularnie wpłacać duże sumy pieniędzy na konto korporacji Spirius, które dostaje z wykonywanie questów oraz głównych zadań. Uiszczając kolejne raty odblokowujemy dostęp do nowych miejsc i wyposażenia, a także misji.

Gra korzysta z praktycznie identycznego zręcznościowego systemu walki, znajdującego się w Tales of Xillia. Bitwy rozgrywają się na osobnych i zamkniętych arenach, na które jesteśmy przenoszeni po zaatakowaniu przeciwników czyhających na nas w zwiedzanych lokacjach. Postacie korzystają ze specjalnych zdolności i czarów. Powraca również możliwość wykorzystania tzw. linków, a więc pasywnej kooperacji pomiędzy dwoma uczestniczącymi w bitwie bohaterami.

Kwestie techniczne

Pod względem oprawy audiowizualnej Tales of Xillia 2 nie różni się znacząco od poprzednika. Twórcy ponownie wykorzystali modele bohaterów, a także znane już lokacje z jedynki, równocześnie wzbogacając fikcyjny świat gry o zupełnie nowe i wcześniej niewidziane fantastyczne miejsca.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 224,90 PLN

Wymagania wiekowe Tales of Xillia 2

16+

Namco Bandai zapowiedziało jRPG-a Tales of Xillia 2
Namco Bandai zapowiedziało jRPG-a Tales of Xillia 2

wiadomość3 czerwca 2012

Firma Namco Bandai zapowiedziała jRPG-a Tales of Xillia 2, czyli bezpośrednią kontynuację jednej z najlepszych odsłon cyklu. Gra powstaje z myślą o konsoli PlayStation 3.