Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 czerwca 2012, 09:46

autor: Adrian Werner

Namco Bandai zapowiedziało jRPG-a Tales of Xillia 2

Firma Namco Bandai zapowiedziała jRPG-a Tales of Xillia 2, czyli bezpośrednią kontynuację jednej z najlepszych odsłon cyklu. Gra powstaje z myślą o konsoli PlayStation 3.

Namco Bandai zapowiedziało jRPG-a Tales of Xillia 2 - ilustracja #1

Miłośnicy japońskich RPG-ów mają nowy powód do zadowolenia. Firma Namco Bandai ujawniła bowiem właśnie Tales of Xillia 2. Gra powstaje z myślą o konsoli PlayStation 3, a premiera w Kraju Kwitnącej Wiśni ma nastąpić zimą. Dokładna data zapowiedziana zostanie 27 czerwca. Niestety, na razie nie wiemy, kiedy zadebiutuje wersja anglojęzyczna.

Akcja Tales of Xillia 2 rozpocznie się jeden rok po wydarzeniach z pierwszej części. Głównym bohaterem ma być wojownik Ludger Will Krushik, któremu w przygodach towarzyszyć będzie jego kot – Lulu oraz dziewczynka imieniem Elle. Większość kampanii spędzimy w Elenpios. W sprawnym opowiadaniu fabuły mają pomagać liczne animowane scenki przerywnikowe. Ich opracowaniem zajmie się doświadczone studio Ufotable. Natomiast piosenkarka Auymi Hamasaki zaśpiewa utwór będący motywem przewodnim gry.

Gra ma zaoferować rozbudowany scenariusz, który będzie w dużym stopniu nieliniowy. Podejmowane w trakcie przygód decyzję wpłyną na rozwój opowieści, kierując nas na jedna z kilku alternatywnych ścieżek fabularnych. Współgrać z tym będą opracowane przez Daigo Okamurę projekty postaci, które posiadać mają realistyczne proporce ciała.

Bitwy rozgrywane będą w czasie rzeczywistym i położą duży nacisk nie tylko na umiejętności bohatera, ale również na zręczność samego gracza. W trakcie potyczek wykorzystamy system zmiany broni, który pozwala na błyskawiczne przełączanie pomiędzy dwoma ostrzami, młotem bojowym i parą pistoletów. Ma to się odbywać tak szybko, że możliwe będzie np. podrzucenie wroga do góry młotem, a następnie podziurawienie go kulami nim opadnie na ziemię.

Jak to wszystko prezentuje się w akcji możecie zobaczyć na pierwszym zwiastunie.

Namco Bandai zapowiedziało jRPG-a Tales of Xillia 2 - ilustracja #2 Pierwsza część Tales of Xillia ukazała się w zeszłym roku na PlayStation 3 i była trzynastą części głównego cyklu Tales of. Gra opowiadała o losach dwóch bohaterów – piętnastoletniego ucznia szkoły medycznej imieniem Jude Mathis oraz Milli Maxwell - dwudziestoletniej przywoływaczki żywiołów.

Tales of Xillia okazało się dla Namco Bandai sporym sukcesem. Produkcja otrzymała ocenę 39/40 w piśmie Famitsu, czyli wyższą niż jakakolwiek wcześniejsza odsłona cyklu. W Japonii sprzedano ponad 740 tysięcy egzemplarzy gry. To najlepszy wynik serii od czasów wydanego w 2002 roku Tales of Destiny 2. Niestety, Tales of Xillia do tej pory nie doczekało się wersji anglojęzycznej. Pozostaje mieć nadzieję, że w przypadku kontynuacji będzie inaczej.