Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 czerwca 2012, 10:57

PlayStation Vita dostanie Assassin’s Creed III: Liberation

Ubisoft zamierza wydać Assassin’s Creed III: Liberation na PlayStation Vita. W grze po raz pierwszy wcielimy się w żeńskiego asasyna.

PlayStation Vita dostanie Assassin’s Creed III: Liberation - ilustracja #1
Źródło: Game Informer

Już od pewnego czasu krążyły plotki, że marka Assassin’s Creed zawita na PlayStation Vita. Dzięki najnowszemu wyciekowi wiemy już, że spekulacje te miały pokrycie w rzeczywistości i na najnowszą konsolę przenośną firmy Sony zawita

Po raz pierwszy w historii cyklu przyjdzie nam wcielić się w żeńskiego asasyna w trybie dla pojedynczego gracza. Bohaterka na imię ma Aveline i jej historia rozgrywać się będzie głównie w Nowym Orleanie, choć odwiedzimy również m.in. Meksyk. Mentorem Aveline będzie Agate – czarny niewolnik, który zbiegł swojemu właścicielowi i ostatecznie stał się dowódcą bractwa zabójców w Nowym Orleanie. Kampania toczyć się ma w latach 1765-1780. Opowieść nie będzie w żaden sposób związana z Desmondem. Spotkamy natomiast Connora, czyli głównego bohatera Assassin’s Creed III. Gra stylizowana będzie na propagandowy produkt wypuszczony przez korporacje Abstergo, który ma pozwolić odkryć nieznaną dotąd stronę konfliktu pomiędzy asasynami i templariuszami..

PlayStation Vita dostanie Assassin’s Creed III: Liberation - ilustracja #2
Źródło: Game Informer

W przeciwieństwie do poprzednich odsłon tej marki na platformy przenośne, Assassin’s Creed III: Liberation zaoferuje tę samą mechanikę zabawy jaką znamy z głównych gier serii. Moc PlayStation Vita ma pozwolić na wygenerowanie sporych rozmiarów lokacji. Dzięki temu będziemy mogli do woli biegać, wspinać się i eksplorować mapy bez oglądania ekranu wczytywania danych.

W kampanii nie zabraknie też poziomów umieszczonych poza miastami. W takich miejscach sporym zagrożeniem będzie lokalna fauna, w tym aligatory. Co ciekawe, dotykowy ekran Vita i tył konsoli wykorzystane zostaną podczas okradania przechodniów. Pojawi się również tryb multiplayer, który zostanie dopasowany do możliwości tego sprzętu.

Opracowaniem gry zajmuje się bułgarski oddział firmy, czyli Ubisoft Sofia. To ten sam zespół, który stworzył Tom Clancy's Ghost Recon: Shadow Wars na 3DS-a, które do dzisiaj pozostaje jedną z najlepszych produkcji na tę platformę.