Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 czerwca 2012, 12:37

autor: Hed

Dead Space 3 z kooperacją i trzydziestopiętrowym Nekromorfem – kolejne informacje o grze

Dead Space 3 otrzyma tryb kooperacji i będzie mniej liniowy – potwierdzenie tych informacji znalazło się podobno w zapowiedzi gry z nowego magazynu Game Informer. Poznaliśmy kilka innych ciekawostek na temat produkcji studia Visceral.

Dead Space 3 z kooperacją i trzydziestopiętrowym Nekromorfem – kolejne informacje o grze - ilustracja #1

W Dead Space 3 najprawdopodobniej zobaczymy tryb kooperacji – potwierdzenie tej wielokrotnie powracającej plotki pojawiło się w nowym numerze magazynu Game Informer. Zapowiedź gry zawiera kilka innych ciekawostek na jej temat. Podobno tryb współpracy zastąpi multiplayer z drugiej odsłony serii, a sama rozgrywka doczeka się szeregu modyfikacji. Mówimy między innymi o mniejszej liniowości i pewnych pobocznych zadaniach.

W nowym Dead Space nie zabraknie kampanii solowej, opowiadającej o losach Isaacka Clarke’a. Oprócz tego pojawi się jednak możliwości pogrania w dwie osoby – drugi gracz wcieli się w niejakiego Carvera. W tym trybie zobaczymy dodatkowe przerywniki i motywy, wzbogacające historię. Sama opowieść zabierze nas na lodową planetę Tau Volantis i będzie dotyczyła między innymi Unitologów, stanowiących zagrożenie dla ludzkości.

Dead Space 3 z kooperacją i trzydziestopiętrowym Nekromorfem – kolejne informacje o grze - ilustracja #2
To podobno jeden z nowych obrazków z Dead Space 3. Źródło: Game Informer

Gra ma być nieco bardziej otwarta i mniej liniowa. Podobno podczas zabawy będziemy eksplorować duże tereny w poszukiwaniu unikalnych misji, które nie są wymagane do ukończenia głównej przygody. W Dead Space 3 pojawi się system chowania się za przeszkodami, co pewnie jest związane z nowymi wrogami – ludźmi. Jeśli wierzyć doniesieniom, w grze znajdziemy więcej amunicji, więc sceny akcji powinny być bardziej „strzelankowe” (a przynajmniej tak nam się wydaje). Ponadto pojawi się pewien system łączenia/modyfikowania różnych rodzajów broni.

Dead Space 3 z kooperacją i trzydziestopiętrowym Nekromorfem – kolejne informacje o grze - ilustracja #3
A tak wyglądają ludzie po zjedzeniu nekromorfowego mięsa. Źródło: Game Informer

Powyższe nowości nie oznaczają zmiany koncepcji gry. W Dead Space 3 otrzymamy typowe elementy serii: ciemne korytarze, sceny z zerową grawitacją oraz Nekromorfy. Wśród nowych przeciwników należy spodziewać się Fodderów, Feederów i śnieżnych bestii. Pierwszy z potworów będzie mógł przeistoczyć się w jedną z dwóch wersji w zależności od tego jak go ukatrupimy. Drugi to ludzie przemienieni na skutek zjedzenia mięsa Nekromorfa. Plotki mówią też o niejakim Nexusie, trzydziestopiętrowym potworze przypominającym stonogę.

Fani Dead Space’a muszą wziąć pod uwagę fakt, że powyższe informacje jeszcze nie są oficjalne i mogły zostać przekręcone. Większość z nich zostanie zweryfikowana pewnie w nadchodzących dniach – na targach E3 i w samym magazynie Game Informer. Dead Space 3 na pewno zapowiada się ciekawie, bo przy „dwójce” autorzy pokazali, że wiedzą co robią, chociaż trochę zabrakło im odwagi na poważniejsze zmiany w rozgrywce.

Dead Space 3 pojawi się w lutym 2013 roku – tak przynajmniej głoszą plotki.

  1. Oficjalna strona Dead Space