Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 czerwca 2012, 13:55

Nowy Tomb Raider z systemem doświadczenia i eksploracją

W nowej grze Tomb Raider będziemy zbierać doświadczenie i surowce oraz eksplorować otwarte tereny. Studio Crystal Dynamics opowiedziało o paru nowych pomysłach w zapowiedzi opublikowanej przez magazyn Game Informer.

Nowy Tomb Raider z systemem doświadczenia i eksploracją - ilustracja #1

W nowej części Tomb Raider pojawi się system doświadczenia oraz sporo eksploracji. Wieści pochodzą z magazynu Game Informer, w którym autorzy gry ze studia Crystal Dynamics przybliżyli pomysły na odświeżenie serii. Autorzy chcą dać graczom większą swobodę i sprawić, że poczują się oni jak prawdziwi podróżnicy. Oczywiście pojawi się pewna liniowość, ale pomiędzy scenami fabularnymi będziemy mogli dowoli przeczesywać okolicę.

Zabawa w Tomb Raider rozpocznie się od standardowego, liniowego wprowadzenia, w którym trafimy na bombowiec B-52. Po przejściu tego fragmentu, trafimy na otwarty teren i otrzymamy możliwość zwiedzania go w swobodny sposób. Odmłodzona Lara Croft będzie musiała się nagimnastykować – podobno otrzymamy większą kontrolę nad bohaterką w trakcie skoków. To zapewne tylko część z akrobatycznych zdolności znanej archeolożki.

W grze pojawią się obozy, w których ulepszymy umiejętności bohaterki oraz jej wyposażenie. Obozowiska będą przy okazji systemem szybkiego przenoszenia się między różnymi punktami wyspy. W Tomb Raider nie zabraknie zdobywania doświadczenia i zbierania materiałów – to dzięki punktom i surowcom poszerzymy zdolności oraz arsenał Lary. Przykładowe ulepszenie zwiększy szybkość strzelania z łuku lub pojemność kołczanu.

Producenci przekonują, że chociaż w Tomb Raider będziemy często chodzić od punktu A do punktu B, to trafimy na rozwidlenia skrywające wiele sekretów. Do otwartych terenów będzie można wracać o różnych porach dnia. Gra wprowadzi też kontekstowe sceny w stylu quick-time eventów. Jedną z nich jest walka z wilkiem. Podobno takie motywy będą jednorazowe i wpłyną na rozgrywkę, jeśli wykonamy je dobrze przy pierwszym podejściu.

Nowy Tomb Raider z systemem doświadczenia i eksploracją - ilustracja #3

Jak zwykle w przypadku nieoficjalnych informacji o grze, wyczulamy Was na możliwe rozbieżności lub błędy w przekazie. Więcej na temat Tomb Raider dowiemy się w nadchodzących dniach, bo gra zostanie pokazana na targach E3. Zainteresowanych tematem odsyłamy do naszych zapowiedzi. Tomb Raider trafi do sklepów w marcu przyszłego roku. Wydawcą produkcji jest firma Square-Enix.

  1. Oficjalna strona Tomb Raider