Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 maja 2012, 08:35

autor: Sarge

Premiera gry Tomb Raider dopiero w przyszłym roku

Studio Crystal Dynamics przesunęło datę premiery gry Tomb Raider. Okazuje się, że najnowsza odsłona przygód Lary Croft nie pojawi się na rynku przed końcem bieżącego roku. Twórcy tłumaczą powody takiej decyzji.

Na oficjalnym forum dyskusyjnym studia Crystal Dynamics pojawiła się wiadomość od Darella Gallaghera, szefa zespołu. Przynosi ona niezbyt optymistyczne wieści – chodzi bowiem o przesunięcie daty premiery nowej odsłony serii Tomb Raider.

Twórcy nie zdążą skończyć prac do jesieni, kiedy to gra miała się pierwotnie ukazać. Najnowsze plany zakładają wydanie jej dopiero w pierwszym kwartale 2013 roku. Dokładna data nie została jeszcze podana. Posunięcie jest o tyle zaskakujące, że kilka miesięcy temu tytuł osiągnął status alfa, więc wydawało się, że wszystko przebiega zgodnie z planem i produkcja zadebiutuje na rynku przed końcem bieżącego roku.

Premiera gry Tomb Raider dopiero w przyszłym roku - ilustracja #1

Powód opóźnienia jest prozaiczny – deweloper chce „upewnić się, że dostarczy grę najwyższej jakości”. Gallagher zwraca uwagę, że twórcy pracują nad zupełnie nowymi funkcjonalnościami dla serii Tomb Raider i „dodatkowy czas dewelopingu pozwoli dokonać ostatnich poprawek oraz doszlifować produkcję do poziomu, na jaki zasługują gracze”. Studio Crystal Dynamics wierzy, że jest to dobra decyzja, a przesunięcie premiery zostanie przyjęte ze zrozumieniem.

Na osłodę udostępniono nowy obrazek z gry, który ma nam podpowiadać, co takiego zobaczymy na czerwcowych targach E3, gdy nowe przygody Lary Croft zostaną zaprezentowane. Na zdjęciu widzimy główną bohaterkę na drzewie – możemy więc spodziewać się, że na imprezie w Los Angeles zobaczymy poziom leśny.

Tomb Raider to nowa odsłona popularnej serii przygodowych gier akcji, pozbawiona numerka w tytule. Studio Crystal Dynamics chce w pewien sposób zresetować cały cykl, nieco odmieniając jego oblicze. Tym razem całość opiera się na motywie przetrwania, a główna bohaterka zyskała bardziej naturalny wygląd. Gra ukaże się w pierwszym kwartale 2013 roku na PlayStation 3, Xboksie 360 oraz PC.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.