Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 maja 2012, 08:20

autor: Hed

Krater otrzyma polską wersję. Twórcy wystartowali z ciekawym konkursem

Ciekawie zapowiadająca się postapokaliptyczna gra RPG ze Szwecji zostanie przetłumaczona na język polski. Twórcy Krater przygotowali też nowy konkurs dla kreatywnych osób – chodzi o nazwanie trzech rodzajów broni.

Krater otrzyma polską wersję. Twórcy wystartowali z ciekawym konkursem - ilustracja #1

Szwedzka postapokaliptyczna gra RPG Krater, o której pisaliśmy parę miesięcy temu, otrzyma polską wersję językową. Potwierdził to dla nas Gunnar Johansson ze studia Fatshark. Producent wyjaśnił, że tłumaczenie nie będzie dostępne na czerwcową premierę produkcji, ale pojawi się jeszcze tego lata. To dobra informacja dla polskich fanów Diablo, Syndicate i Fallout – między innymi te trzy kultowe hity twórcy wskazują jako inspiracje dla swojej nowej gry.

Ostatnio w temacie Krater sporo się dzieje, bo gra jest testowana przez fanów i regularnie otrzymuje aktualizacje. Niedawno wystartował też konkurs, w którym można zostać designerem specjalizującym się w nazywaniu uzbrojenia. Na stronie konkursowej twórcy ze studia Fatshark pokazali trzy tajemnicze rodzaje broni – zadaniem graczy jest wymyślenie dla nich jak najlepszych nazw. Nazwiska zwycięzców oraz same propozycje pojawią się w grze.

Fatshark to jeden z ciekawszych skandynawskich deweloperów. Producent ma w swoim portfolio westernową strzelankę (Lead and Gold), klasyczną platformówkę (Bionic Commando Rearmed 2), czy chociażby familijną grę logiczną (Hamilton’s Great Adventure). Krater to nowy pomysł na zainteresowanie graczy – połączenie otwartego RPG z taktyczną walką utrzymane w kolorowej, ale wciąż postapokaliptycznej oprawie.

  1. Oficjalna strona Krater