Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 listopada 2011, 11:11

autor: Hed

Twórcy Lead and Gold ujawnili grę Krater – postnuklearną strategię RPG

Twórcy wieloosobowej gry akcji Lead and Gold: Gangs of the Wild West pracują nad postnuklearną produkcją RPG z elementami gatunku RTS. Z pierwszych informacji wynika, że gra jest skierowana do fanów takich hitów sprzed lat jak Fallout oraz Jagged Alliance.

Fatshark zapowiedział grę Krater, która zabierze graczy do postnuklearnej wersji Szwecji. Produkcja skandynawskiego dewelopera, znanego między innymi ze strzelanki wieloosobowej Lead and Gold: Gangs of the Wild West, ma być połączeniem typowego RPG z elementami strategii czasu rzeczywistego. Wygląda na to, że autorzy chcą przypomnieć klimaty klasycznego Fallouta.

W Krater przeniesiemy się do świata zdewastowanego wojną nuklearną i biologiczną. W tej ponurej rzeczywistości pojawi się promyk nadziei: tytułowy krater, wytworzony wskutek potężnego ataku na bazę wojskową Ares VI. Powstałe zagłębienie odkryje zasoby czystej wody i żyznej gleby: bardzo szybko w okolicy pojawią się więc ludzie. Obecność człowieka oznacza problemy.

Twórcy Lead and Gold ujawnili grę Krater – postnuklearną strategię RPG - ilustracja #1

Gra będzie składała się z kampanii z misjami solowymi i kooperatywnymi, podczas których pokierujemy trzyosobową drużyną. Każda z tworzących ją postaci zostanie opisana klasą, rasą i innymi elementami. Nie zabraknie też systemu rozwoju bohaterów, a także ulepszania i tworzenia przedmiotów. Krater będziemy przemierzać z poziomu mapy ogólnej, na której trafimy na losowe zdarzenia i nowe zadania.

Autorzy zapowiadają, że Krater będzie rozbudowany i na pewno zadowoli fanów hardcorowej rozgrywki. Zapowiedzi są rzeczywiście ciekawe – gra może być współczesnym Falloutem z domieszką Jagged Alliance. Zainteresowani tematem mogą zgłosić chęć udziału w testach gry, które powinny zostać przeprowadzone na początku przyszłego roku. Krater pojawi się w 2012 roku na Steamie.

  1. Oficjalna strona gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Krater

Krater