Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 kwietnia 2012, 16:00

autor: Krystian "Len" Machnik

Krater - postnuklearny RPG zadebiutuje 12 czerwca

Gra Krater utrzymana w postnuklearnych klimatach zadebiutuje na Steam już 12 czerwca tego roku. Miesiąc później pojawi się w wersji na Mac, a betę już niedługo będą mogły wypróbować wszystkie osoby, które złożą przedpremierowe zamówienie.

Poznaliśmy datę premiery gry Krater, RPG-a akcji utrzymanego w postnuklearnych klimatach. Produkcja szwedzkiego studia Fatshark (twórcy kooperacyjnej strzelanki Lead and Gold: Gangs of the Wild West) pojawi się na Steamie 12 czerwca bieżącego roku. Miesiąc później ma ukazać się konwersja na komputery Mac. Niestety, do tej pory żadna z rodzimych firm wydawniczych nie wykazała zainteresowania grą.

Krater przeniesie nas do świata zdewastowanego wojną nuklearną i biologiczną. Jego akcja rozgrywa się w zniszczonym mieście położonym wewnątrz tytułowego krateru, na dnie którego odkryto tzw. Dziurę, stanowiącą przejście do nienaruszonego przez apokalipsę kompleksu. Okazuje się, że zawiera on wiele cennych przedmiotów. Gracz obejmie dowodzenie nad drużyną trzech najemników, z których każdy będzie wyróżniał się indywidualnymi cechami i umiejętnościami.

Krater - postnuklearny RPG zadebiutuje 12 czerwca - ilustracja #1

Nie zabraknie też systemu rozwoju bohaterów, a także ulepszania i tworzenia przedmiotów. Krater będziemy przemierzać z poziomu mapy ogólnej, na której trafimy na losowe zdarzenia i nowe zadania. Pod tym względem gra będzie przypominać takie produkcje, jak Jagged Alliance 2 czy Fallout.

Co ciekawe, wszystkie osoby, które na stronie producenta złożą przedpremierowe zamówienie, będą mogły wypróbować Krater w wersji beta. Na dzień dzisiejszy cena standardowego wydania z kluczem na Steam wynosi 14,99 euro, czyli nieco ponad 60 złotych. Wersja finalna zostanie udostępniona 12 czerwca.