Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 13 kwietnia 2012, 09:11

autor: DogGhost

Nintendo nie weźmie udziału w targach gamescom 2012

Japoński koncern podjął decyzję, że w tym roku zamiast przygotowywać stoisko na sierpniowe targi gamescom, zorganizuje szereg mniejszych imprez, na których przedstawi swoje najnowsze produkcje.

Koncern Nintendo poinformował wczoraj za pośrednictwem serwisu Nintendo-Online, że nie weźmie udziału w tegorocznej edycji imprezy gamescom, która odbędzie się w sierpniu w Kolonii. W zamian za to japońska firma zamierza zorganizować szereg mniejszych wydarzeń rozsianych po różnych rejonach Niemiec, podczas których gracze będą mieli okazję wypróbować najnowsze urządzenia, w tym najprawdopodobniej długo oczekiwaną konsolę Wii U.

Nintendo nie weźmie udziału w targach gamescom 2012 - ilustracja #1

Podjęcie takiej decyzji przez firmę Nintendo wywołało duże zdziwienie w branży, gdyż targi gamescom z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością i obecnie zyskały renomę na całym świecie. Choć w poprzednich latach japoński koncern raczej nie organizował konferencji w przeciwieństwie do największych tuzów rynku elektronicznej rozrywki, to gracze zawsze mieli okazję wypróbować najnowsze produkcje na jego oficjalnym stoisku.

Silja Gülicher, szefowa działu prasowego niemieckiej filii Nintendo, wydała następujące oświadczenie w tej sprawie:

”Chociaż gamescom jest fantastycznym widowiskiem, podjęliśmy decyzję o nie wzięciu udziału w jego tegorocznej edycji. W zamian planujemy szereg próbnych imprez jeszcze w tym roku, w których gracze będą mieli okazję przetestować nadchodzące produkcje. Więcej szczegółów na ten temat zostanie ujawnionych wkrótce.”

Pojawia się pytanie, czy aby na pewno koncern Nintendo podjął słuszną decyzję? Przypomnijmy, że zeszłoroczna edycja targów gamescom przyciągnęła rekordową liczbę gości. Łącznie imprezę odwiedziło 275 tysięcy osób, w tym przeszło 250 tysięcy graczy i 21 tysięcy przedstawicieli mediów. Tak duże zainteresowanie nie powinno nikogo dziwić biorąc pod uwagę fakt, że na targach pojawiło się 505 firm z 33 krajów.

Tegoroczna edycja targów gamescom odbędzie się w dniach 15-19 sierpnia.