Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 maja 2012, 09:35

autor: Marcin "Sarge" Skierski

CD Projekt Red rekrutuje do prac nad zupełnie nową grą RPG

Na oficjalnym blogu polskiego studia CD Projekt Red pojawiło się kilka nowych ogłoszeń o pracę. Dotyczą one dwóch gier z gatunku RPG. Jedna z nich ma reprezentować zupełnie nową markę.

Polskie studio CD Projekt Red poszukuje wykwalifikowanych osób do prac nad dwoma grami RPG. O ile jedna z nich to prawdopodobnie kolejna odsłona serii Wiedźmin, tak druga jest projektem bazującym na nieznanej dotychczas marce.

Na oficjalnym blogu rodzimego dewelopera zamieszczono ogłoszenie o pracę, skierowane do osób pragnących dołączyć do zespołu zajmującego się produkcją przedstawiciela zupełnie nowej serii RPG. Na temat projektu nie znamy żadnych szczegółów. Z treści wpisu można wywnioskować, że w tajemniczej produkcji postrzelamy z broni palnej. Może to sugerować umieszczenie akcji w bardziej współczesnych czasach.

CD Projekt Red rekrutuje do prac nad zupełnie nową grą RPG - ilustracja #1

Studio zamierza też zatrudnić nowe osoby do zespołu pracującego nad grą RPG umieszczoną w „mrocznym świecie fantasy, bardzo dobrze znanym na całym świecie”. Można się tylko domyślać, że chodzi o kolejną odsłonę serii Wiedźmin, której powstanie jest zresztą całkiem prawdopodobne. Na jakiekolwiek szczegóły w tej sprawie będziemy musieli jednak poczekać.

Nie jest tajemnicą, że studio CD Projekt Red pracuje równocześnie nad pięcioma grami, które mają pojawić się na rynku w ciągu najbliższych trzech lat. Jedna z nich – Wiedźmin 2: Zabójcy Królów w wersji na Xboksa 360 – została już ukończona, a jeszcze w tym roku mamy otrzymać dwie produkcje. O szczegółowych planach rodzimego dewelopera przeczytacie w jednej z wcześniejszych wiadomości.