Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiSwitchPSVPCPS3
Okładka Oddworld: Stranger's Wrath HD (PS3)

Oddworld: Stranger's Wrath HD

Odświeżona edycja czwartej części popularnej serii Oddworld, w której jako tytułowy Nieznajomy zajmujemy się ściganiem rzezimieszków, grasujących po pogrążonym w bezprawiu uniwersum gry.

Akcji | FPP | TPP | FPS | PlayStation Move | reedycje/remastery/remaki | przygodowe gry akcji

Okładka Oddworld: Stranger's Wrath HD (PS3)

data premiery gry:

21gru2011

PS3

14wrz2012

PC

18gru2012

PSV

kwi2019

Switch

Odświeżona i zremasterowana wersja zwariowanej gry akcji autorstwa studia Oddworld Inhabitants, będącej czwartą częścią sagi rozgrywającej się w fantastycznym świecie Oddworld. Odsłona ta stanowi odejście od schematów znanych z poprzednich części serii, które były klasycznymi platformówkami. Tym razem mamy bowiem do czynienia z połączeniem gry akcji z przygodówką i skradanką.

W Stranger’s Wrath wcielamy się w postać tytułowego Nieznajomego – przypominającego westernowego łowcę nagród antybohatera, którego działania bywają niebezpieczne i nieprzewidywalne. Wydarzenia przedstawione w grze toczą się na krańcach fantastycznego uniwersum, gdzie niczym na Dzikim Zachodzie, nie funkcjonują żadne zasady, a na wolności grasują rozmaici przestępcy, szerzący zamęt i bezprawie. Nasz bohater zalicza się do tych nielicznych, którzy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i dla pieniędzy niezłomnie ściga kolejnych rzezimieszków. W miarę postępów w grze przyjdzie nam jednak zmierzyć się z prawdziwą naturą Nieznajomego, której poznanie zbliży go do zdobycia najważniejszej z nagród.

Podczas naszej przygody przemierzamy rozmaite lokacje, takie jak miasta, lasy, fabryki, górskie kryjówki itp. W miarę odkrywania świata mamy do czynienia z różnymi typami jego mieszkańców, a także naszych potencjalnych przeciwników. Każdy z nich posługuje się odmiennym językiem. Porozumiewanie się z nimi jest jednak konieczne dla uzyskania wielu przydatnych informacji, dotyczących ściganych przez nas osób. W tym celu twórcy serii Oddworld opracowali specjalny system zwany GameSpeak, który odpowiedzialny jest za konwersację z obdarzonymi sztuczną inteligencją postaciami niezależnymi.

Mechanika gry daje użytkownikowi dużą swobodę w kolejności dobierania i wykonywania zleceń. Nierzadko wymaga też sporej cierpliwości ze strony gracza, gdyż w pewnych przypadkach trzeba poczekać na odpowiedni moment do podjęcia dalszych kroków. Nasz protoplasta posługuje się dosyć oryginalnym uzbrojeniem, jakie stanowi dwustrzałowa kusza, wykorzystująca w formie pocisków schwytane przez nas istoty. Każda z nich wpływa na wrogów w inny, właściwy sobie sposób - np. jako bomba spowalniająca lub gaz obezwładniający. Rozwój akcji obserwować możemy z perspektywy pierwszej osoby, która świetnie sprawdza się podczas celowania i wymiany ognia. Podczas pozostałych czynności skorzystać możemy z trybu trzecioosobowego, by dzięki niemu bez przeszkód podziwiać otoczenie lub obserwować przebieg interakcji z innymi postaciami.

W Stranger’s Wrath HD, przygotowanym we współpracy ze studiem Just Add Water, dzięki remasteringowi możemy podziwiać mocno podrasowaną grafikę w rozdzielczości 720p oraz ponad 80 przemodelowanych postaci. Lokacje zbudowane są z większej ilości polygonów oraz lepszej jakości tekstur. Wprowadzono także szereg nowoczesnych efektów wizualnych i znacznie poprawiono jakość dźwięku. Nie mniej istotną nowością jest wprowadzenie nieobecnych w oryginale trzech stopni trudności.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Oddworld: Stranger's Wrath HD

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Oddworld: Stranger's Wrath HD

Sony PlayStation 3

Wykorzystuje: PlayStation Network

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 2.4 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 6600 lub lepsza), 4 GB HDD, Windows XP/Vista/7

Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (17 grudnia 2012)
Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (17 grudnia 2012)

wiadomość17 grudnia 2012

W tym tygodniu premier pudełkowych nie będzie. Pojawi się za to kilka tytułów i dodatków w dystrybucji cyfrowej, np. Battlefield 3: Dogrywka i Oddworld: Stranger's Wrath HD.

Wieści ze świata (Test Drive: Ferrari Racing Legends, Guild Wars 2) 22/6/12
Wieści ze świata (Test Drive: Ferrari Racing Legends, Guild Wars 2) 22/6/12

wiadomość22 czerwca 2012

Dziś piszemy m.in. o przesunięciu daty premiery gry Test Drive: Ferrari Racing Legends, wytrzymałościowym teście serwerów Guild Wars 2, zdementowaniu plotek na temat Oddworld: Stranger's Wrath HD w wersji na Xboksa 360, a także pracach nad strzelaniną Homefront 2. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Aktualizacja polskiego PS Store (Oddworld: Stranger`s Wrath, Dungeon Defenders, Kolekcja Ico i Shadow of The Colossus)
Aktualizacja polskiego PS Store (Oddworld: Stranger`s Wrath, Dungeon Defenders, Kolekcja Ico i Shadow of The Colossus)

wiadomość21 grudnia 2011

To już przedostatnia aktualizacja Playstation Store w tym roku. Listę nowości wraz z cenami możecie znaleźć w rozwinięciu newsa.

Premiera gry Oddworld: Stranger’s Wrath HD na PlayStation 3 za dwa tygodnie
Premiera gry Oddworld: Stranger’s Wrath HD na PlayStation 3 za dwa tygodnie

wiadomość7 grudnia 2011

Poznaliśmy oficjalną datę premiery odświeżonej wersji gry Oddworld: Stranger's Wrath w wersji na PlayStation 3. Produkcja znana posiadaczom pierwszego Xboksa zadebiutuje na łamach PlayStation Network jeszcze w tym miesiącu.

Zakończono prace nad Oddworld: Stranger’s Wrath HD
Zakończono prace nad Oddworld: Stranger’s Wrath HD

wiadomość17 listopada 2011

Prace nad Oddworld Stranger’s Wrath HD, odświeżoną wersją przeboju wydanego w 2005 na Xboksa, zastały zakończone. Wkrótce poznamy datę premiery.

PS3
PSV
Switch
PC