Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 grudnia 2011, 19:00

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Premiera gry Oddworld: Stranger’s Wrath HD na PlayStation 3 za dwa tygodnie

Poznaliśmy oficjalną datę premiery odświeżonej wersji gry Oddworld: Stranger's Wrath w wersji na PlayStation 3. Produkcja znana posiadaczom pierwszego Xboksa zadebiutuje na łamach PlayStation Network jeszcze w tym miesiącu.

Studio Just Add Water ujawniło datę premiery gry Oddworld: Stranger’s Wrath HD w wersji na PlayStation 3. W odświeżoną edycję produkcji znanej z pierwszego Xboksa posiadacze konsoli firmy Sony zagrają jeszcze w tym miesiącu.

Tytuł zadebiutuje w europejskiej usłudze PlayStation Network dokładnie 21 grudnia. Co ciekawe, tym razem nieco dłużej poczekają mieszkańcy Stanów Zjednoczonych – w amerykańskiej edycji serwisu do debiutu dojdzie 27 grudnia. Gra kosztować będzie 12,99 euro, czyli ok. 58 złotych.

Premiera gry Oddworld: Stranger’s Wrath HD na PlayStation 3 za dwa tygodnie - ilustracja #1

Niestety, twórcom nie udało się zawrzeć w końcowym produkcie obiecywanej obsługi stereoskopowego 3D oraz kontrolera PlayStation Move. Początkowo zapowiadane funkcje ostatecznie zostaną wprowadzone w formie łatki, która powinna być wypuszczona „w najbliższych miesiącach, razem z kilkoma mniejszymi atrakcjami”.

Nie zabraknie za to możliwości odblokowywania Trofeów, z opcją zdobycia platynowej nagrody. Jest to o tyle zaskakujące, że większość produkcji udostępnianych za pośrednictwem PlayStation Network nie posiada takiego pucharka. Twórcy jego implementację tłumaczą faktem, że Oddworld: Stranger’s Wrath HD to duża gra i na jej przejście trzeba poświęcić ok. 12 godzin.

Oddworld: Stranger’s Wrath HD pod względem zawartości nie będzie się znacząco różnić od Xboksowego pierwowzoru. Dostaniemy za to poprawioną oprawę graficzną w rozdzielczości 720p, płynną animację 60 klatek na sekundę, a także pełne wsparcie dla głośników 5.1, oraz technologii Dolby Digital i DTS. Pełną listę zmian znajdziecie na łamach europejskiego blogu PlayStation.

Premiera gry Oddworld: Stranger’s Wrath HD na PlayStation 3 za dwa tygodnie - ilustracja #2

Rok temu gra w odświeżonej wersji ukazała się także na PC – towarzyszyły jej trzy poprzednie odsłony serii: Oddworld: Abe’s Exoddus, Oddworld: Abe’s Oddysee oraz Oddworld: Munch’s Oddysee. Zawierający wszystkie cztery pozycje pakiet The Oddboxx można zakupić za pośrednictwem serwisu dystrybucji cyfrowej Steam za 14,99 euro (ok. 67 złotych).

W Oddworld: Stranger’s Wrath HD wcielamy się w tytułowego Nieznajomego (ang. Stranger), będącego swego rodzaju łowcą nagród. Podróżując po typowo westernowym świecie tropimy przestępców okupujących najbliższe tereny w celu szybkiego wzbogacenia się. Głównym atutem tej pozycji jest unikatowy klimat fantastycznego świata Oddworld, prawdziwie wykręcone postacie i oryginalne pomysły na rozgrywkę.