Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 grudnia 2011, 20:11

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Final Fantasy XIII-2 - tryb New Game Plus i ponad milion egzemplarzy do sklepów

Twórcy gry Final Fantasy XIII-2 w wywiadzie dla japońskiego magazynu Dengeki PlayStation ujawnili kilka nowych informacji na jej temat. W konkurencyjnym periodyku Famitsu produkcja studia Square Enix otrzymała maksymalną ocenę.

Producent Yoshinori Kitase oraz dyrektor Motomu Toriyama w wywiadzie dla magazynu Dengeki PlayStation ujawnili kilka nowych informacji na temat gry Final Fantasy XIII-2. Produkcja otrzymała także najwyższą ocenę w recenzji japońskiego Famitsu.

Od jakiegoś czasu wiadomo, że zapisane stany gry Final Fantasy XIII w jakiś sposób przydadzą się w bezpośredniej kontynuacji. Okazuje się, że za posiadanie stosownych plików na dysku otrzymamy większą szansę na sukces w hazardzie, którego nie zabraknie w pełnej wersji. Pewne bonusy pojawią się także na ekranie tytułowym, a przeciwnicy otrzymają specjalne dekoracje.

Final Fantasy XIII-2 - tryb New Game Plus i ponad milion egzemplarzy do sklepów - ilustracja #1

Fabuła zostanie podzielona na oddzielne epizody, a ukończenie każdego z nich zajmie ok. trzech godzin. Z kolei po przejściu całej gry otrzymamy możliwość ponownego rozpoczęcia zabawy w ramach trybu New Game Plus. Wtedy będziemy mieli szansę zdobyć niedostępne wcześniej przedmioty. Pojawią się automatyczne zapisy stanu rozgrywki, ale sami również będziemy mogli tego dokonać.

Najnowsze dzieło studia Square Enix zadebiutuje 15 grudnia w Japonii, a według nieoficjalnych doniesień do sklepów ma trafić milion egzemplarzy wersji na PlayStation 3. Nieznane pozostają dane dotyczące edycji na Xboksa 360. Final Fantasy XIII-2 ma szanse na ciepłe przyjęcie wśród graczy – tym bardziej, że w popularnym magazynie Famitsu gra otrzymała maksymalną notę 40/40 (czterech redaktorów wystawiło „dziesiątkę”).

Final Fantasy XIII-2 to bezpośrednia kontynuacja wydanej niemal półtora roku temu „trzynastki”. W grze wcielimy się w nowego bohatera, Noela, któremu towarzyszyć będzie znana z poprzedniej części Serah. Twórcy obiecują naprawić mankamenty poprzedniej odsłony, zapowiadając m.in. bardziej nieliniową rozgrywkę, w czym pomóc ma system podróżowania w czasie. Tytuł ukaże się 3 lutego 2012 roku w Europie na PlayStation 3 oraz Xboksie 360.