Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 stycznia 2011, 12:30

autor: Jiker

Zachowajcie zapisane stany gry z Final Fantasy XIII

Mamy krótką, ale istotną wiadomość dla wszystkich fanów Final Fantasy XIII. Twórcy gry, Yoshinori Kitase i Motomu Toriyama, oznajmili na łamach magazynu Famitsu, że osoby, które zachowają na dyskach twardych swoich konsol zapisane stany gry z „trzynastki”, będą mogły liczyć na bliżej nieokreśloną gratyfikację w momencie nabycia i uruchomienia bezpośredniej kontynuacji gry.

Mamy krótką, ale istotną wiadomość dla wszystkich fanów Final Fantasy XIII. Twórcy gry, Yoshinori Kitase i Motomu Toriyama, oznajmili na łamach magazynu Famitsu, że osoby, które zachowają na dyskach twardych swoich konsol zapisane stany gry z „trzynastki”, będą mogły liczyć na bliżej nieokreśloną gratyfikację w momencie nabycia i uruchomienia bezpośredniej kontynuacji gry, czyli Final Fantasy XIII-2.

Zachowajcie zapisane stany gry z Final Fantasy XIII - ilustracja #1

Niestety, szczegóły tej kwestii nie zostały objaśnione. Mając jednak na uwadze dotychczasowe akcje tego rodzaju (choćby w kontekście serii Mass Effect), możemy spodziewać się nawiązań fabularnych (m.in. do składu drużyny), zmian w świecie gry lub też dostępu do specjalnych przedmiotów. Niewykluczona jest także możliwość przeniesienia przynajmniej niektórych statystyk. Pamiętajcie jednak, że to jedynie domysły, które nie muszą mieć zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością.

Przypominamy, że Final Fantasy XIII-2 zostanie wydane w Europie oraz Stanach Zjednoczonych na przełomie 2011 i 2012 roku. Produkcja trafi jednocześnie na Xboksa 360 i PlayStation 3.