Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 września 2011, 09:26

autor: DogGhost

Final Fantasy XIII-2 ukończone w 90%. Ogłoszono system podróżowania w czasie

Studio Square-Enix ogłosiło, że gra Final Fantasy XIII-2 została ukończona w 90 procentach, a dokładną datę premiery poznamy podczas targów Tokyo Game Show. Przedstawiono także pierwsze szczegóły systemu Historiacross, który ma służyć do podróżowania w czasie.

Podczas weekendowego spotkania z fanami najpopularniejszego japońskiego cyklu gier jRPG, twórcy podzielili się najnowszymi informacjami na temat stanu prac nad Final Fantasy XIII-2. Według zapewnień producenta Yoshinori Kitase, najnowsza odsłona serii jest ukończona w 90 procentach, a dotarcie do tego momentu zajęło firmie Square-Enix półtora roku. Dokładną datę premiery mamy poznać podczas targów Tokyo Game Show (15-18 września). Wtedy to zostaną również zaprezentowane kolejne postacie.

Final Fantasy XIII-2 ukończone w 90%. Ogłoszono system podróżowania w czasie - ilustracja #1

Wszystkie osoby, które spisały na straty trzynastą odsłonę serii Final Fantasy ze względu na jej liniowość, być może powinny przyjrzeć się jej kontynuacji Final Fantasy XIII-2. Jak donoszą japońskie magazyny Dengeki PlayStation oraz Famitsu, zostanie w niej wprowadzony system podróży w czasie, który ma w znacznym stopniu ograniczyć ten problem. Biorąc pod uwagę, że w zeszłym tygodniu w czasopiśmie Weekly Shonen Jump ujawniono, że jeden z głównych bohaterów, Noel, pochodzi z odległej przyszłości, rozwiązanie to wydaje się być jak najbardziej na miejscu.

Final Fantasy XIII-2 ukończone w 90%. Ogłoszono system podróżowania w czasie - ilustracja #2

System, za pomocą którego będzie można przemieszczać się w czasie nazwano Historiacross. W każdej lokacji pojawią się specjalne bramy służące do podróżowania. Po ich aktywowaniu gracz stanie przed wyborem miejsca lub okresu w dziejach, do którego chce się udać. W zależności od aktualnie uruchomionego portalu, pojawią się do wyboru tylko określone lokalizacje.

Dzięki zastosowaniu systemu Historiacross, w Final Fantasy XIII-2 to gracze mają w znacznym stopniu decydować o tym, jak będzie się kształtować kolejność wydarzeń, co przyczyni się do nieliniowości gry. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie to jedyna odsłona serii, która wykorzysta takie rozwiązanie. Motomu Toriyama, który nadzoruje prace nad tą produkcją, uważa, że każda część posiada pewien unikatowy element mechaniki i w związku z tym nie zamierza w przyszłości ponownie używać motywu podróży w czasie.

Final Fantasy XIII-2 ukończone w 90%. Ogłoszono system podróżowania w czasie - ilustracja #3

Final Fantasy XIII-2 ukaże się na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360. Gra zadebiutuje w Japonii prawdopodobnie w grudniu, a w Europie na początku przyszłego roku. Tymczasem zachęcamy Was do obejrzenia nowych screenów z tej produkcji.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Final Fantasy XIII-2

Final Fantasy XIII-2