Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGXBOX
Okładka B.C. (XBOX)
OkładkaB.C. (XBOX)

BC XBOX

B.C.

„B.C.” to innowacyjna gra z elementami przygodowymi, której akcja ukazana została w perspektywie trzeciej osoby. Cofa ona graczy miliony lat do prehistorycznych czasów początku ludzkości.

RPG | RPG akcji | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

BC Premiera XBOX

anulowana

producent: Intrepid Studios wydawca: Xbox Game Studios / Microsoft Studios Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

„B.C.” to innowacyjna gra z elementami przygodowymi, której akcja ukazana została w perspektywie trzeciej osoby. Cofa ona graczy miliony lat do prehistorycznych czasów początku ludzkości. Jest to brutalna rzeczywistość, w której każda istota wałczy o swoje przetrwanie. Tym bardziej, że otoczenie jest przepełnione niebezpieczeństwami. Łatwo tu o utratę życia, bo nawet podczas zwykłej przechadzki możemy zjeść zatruty owoc, nieumyślnie potknąć się i spaść z góry lub zostać zaatakowanym przez bandę głodnych dinozaurów.

Produkcja ta przedstawia w pełni interaktywny wirtualny świat, który z czasem ulega dynamicznym zmianom. Gracz wciela się w postać członka jednego z kilku ludzkich plemion. Wraz z rozwojem wydarzeń staje się on przywódcą swojego klanu. Celem zabawy jest odnalezienie sposobu na złączenie odizolowanych frakcji ludzi i stworzenie jednego wielkiego plemienia, które wytworzy własną kulturę. Z czasem uczymy się jak wykorzystywać nasze naturalne otoczenie i wymyślamy specyficzne dla nas zdolności, dzięki którym będzie nam łatwiej przetrwać. Po drodze do tego celu jednak trzeba stawić czoła złowrogiej nam ludzkiej rasie simian. Są to nasi główni i co ważne inteligentni rywale w walce o dominację nad całą planetą.

Członków naszego klanu prowadzimy w epickiej podróży przez najróżniejsze lokacje. Cały czas musimy zwracać uwagę na dzikie prehistoryczne stworzenia, odkrywać tajemnice, jakie kryje otoczenie (m.in. dżungle, równiny, jaskinie, bagna, lodowe góry) oraz nowe sposoby radzenia sobie ze zmiennymi warunkami klimatycznymi. Osobiście wydajemy rozkazy, uczymy i rozwijamy naszych ludzi. Z czasem stają się oni bardziej samodzielni. Zwracamy także uwagę na odpowiednią ilość populacji oraz trenowanie ich w odpowiednich specjalizacjach (m.in. wojownik, mistyk, łowca). Co ważne każdy z członków klanu posiada własny charakter i umiejętności, które w różnych sytuacjach mogą okazać się zgubne lub bardzo pożyteczne. Nowe technologie, jakie odkryjemy pozwolą nam na coraz więcej. Jako broń możemy wykorzystać elementy naszego naturalnego otoczenia jak np. kamienie, trujące rośliny, spowodowanie lawiny, aby spadła prosto na naszych oponentów. Dodatkowo możemy spróbować hodowli zwierząt, a nawet wytrenować własnego zabójczego pupila.

Na potrzeby „B.C.” skonstruowano specjalny silnik gry obsługujący najnowsze technologie. Szata graficzna wykorzystuje m.in. nowoczesny silnik odpowiedzialny za fizykę świata gry, realistyczne odwzorowanie zmiany pór dnia oraz pogody (m.in. deszcz, śnieg, grad), efekt bump-mapping (odpowiedzialny za wizualizację chropowatości powierzchni) oraz dynamiczne cieniowanie i oświetlenie. Dodatkowo każda postać, aby wyglądać bardziej realistycznie składa się z zawrotnej liczby od 6000 do 10000 tysięcy polygonów.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.2 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe BC: Odpowiednia dla każdego wieku.