Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXBOX
Okładka Galleon (XBOX)
OkładkaGalleon (XBOX)

Galleon

„Galleon” utrzymany jest w klimatach piracko-fantastycznych. Mamy dobrego kapitana-zawadiakę o dźwięcznym, mogącym wśród niektórych budzić skojarzenia kulinarne, imieniu Rhama, jego towarzyszkę – piękna, rudowłosą Faith oraz tajemnicza, orientalnego pochodzenia Mihoko.

Akcji | TPP

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Przygodowa gra akcji z elementami cRPG umiejscowiona w świecie fantasy. Gracze wcielają się w rolę kapitana Rhama Sabrira, legendarnego żeglarza, żołnierza i kartografa. Wyrusza on w towarzystwie dwóch kobiet Faith i Mihoko na wyprawę, której celem jest odkrycie pochodzenia tajemniczego okrętu. Cała przygoda rozgrywa się w ciekawie zrealizowanym trójwymiarowym świecie z widokiem z perspektywy trzeciej osoby. Przypomina on nasz okres renesansu i wielkich odkryć geograficznych. W grze możemy żeglować po morzach i oceanach, odkrywać nowe krainy, zbierać przydatne przedmioty i bronie, oraz rozwiązywać logiczne zagadki i układanki. Postać kapitana Rhama podobnie jak w grach cRPG ciągle się rozwija oraz zdobywa nowe umiejętności. Możemy przełączać się pomiędzy bohaterami i używać specjalnych umiejętności wojowniczki Mihoko lub czarodziejki Faith. Sterowanie przypomina to znane z serii Tomb Raider. Możemy wykonywać całą gamę ruchów oraz czynności jak np. wspinać się, pływać oraz walczyć przy pomocy różnych broni białych.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,5 / 10 na podstawie 48 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Galleon

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PC
XBOX