Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweiOSPS3ANDPSV
Okładka Oddworld: Munch's Oddysee HD (iOS)

Oddworld: Munch's Oddysee HD

Odświeżona edycja trzeciej odsłony kultowej serii Oddworld. Tym razem znanemu z poprzednich części Abe’owi towarzyszy jeżdżący na wózku inwalidzkim Munch. Razem starają się odzyskać jaja Gabbitów, które są ostatnią szansą na przetrwanie tego ginącego gatunku.

Przygodowe | science fiction | platformówki 3D | elementy logiczne | reedycje/remastery/remaki | przygodowe gry akcji

Okładka Oddworld: Munch's Oddysee HD (iOS)

data premiery gry:

19gru2012

PS3

16gru2014

PSV

12lis2015

iOS

17lis2015

AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Oddworld: Munch’s Oddysee wchodzi w skład serii Oddworld, istniejącej od czasów panowania pierwszego PlayStation. O ile dwie początkowe części były dwuwymiarowymi platformówkami ze sporą ilością główkowania, tak omawiana pozycja przenosi nas do w pełni trójwymiarowego świata. Mimo to niezmiennie mamy do czynienia z niezwykle ciekawym i oryginalnym uniwersum zamieszkałym przez dziwacznych Mudokonów i Glukkonów.

Pierwsze skrzypce w opowiadanej historii oprócz znanego już Abe’a odgrywa niejaki Munch – ostatni przedstawiciel ginącego gatunku Gabbitów, próbujący walczyć o przetrwanie swojej rasy. Jego zadaniem jest odzyskanie jaj swoich „braci” i wysiedzenie ich, aby Gabbici mieli szansę przetrwać dłużej na tym świecie. Jego misja nie jest łatwa tym bardziej, że wszyscy na niego polują, a sam porusza się na wózku inwalidzkim. Pomaga mu jednak wspomniany Abe – znany z poprzednich odsłon przedstawiciel rasy Mudokonów.

Jak nietrudno się domyśleć, dwójka bohaterów jest w pełni grywalna i odpowiednia współpraca między nimi często bywa kluczowa w pokonywaniu poszczególnych etapów. Rozgrywka stanowi połączenie platformówki z przygodówką i elementami logicznymi. W związku z tym często musimy radzić sobie z różnego rodzaju zagadkami, których rozwiązanie zazwyczaj prowadzi do celu, jakim jest portal umożliwiający przeniesienie do następnego poziomu. W każdej chwili możemy przełączać się między dwiema postaciami, naprzemiennie wykorzystując ich odmienne umiejętności.

Gra pierwotnie została wydana na pierwszego Xboksa, a dopiero po kilkunastu latach przeniesiono ją na inne platformy. Z tego względu grafika tej pozycji nie prezentuje się szczególnie olśniewająco, a w dodatku poszczególne krainy po jakimś czasie zdają się podobne do siebie. Nie zmienia to jednak faktu, że wirtualny świat ma swój zapadający w pamięć klimat, zachęcający do powrotu w to miejsce. Reedycja charakteryzuje się podwyższoną rozdzielczością i nieco poprawionymi teksturami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Oddworld: Munch's Oddysee HD

Wymagania wiekowe Oddworld: Munch's Oddysee HD

12+

Wymagania sprzętowe Oddworld: Munch's Oddysee HD

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PlayStation Vita

PlayStation Vita

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PS3
PSV
AND
iOS