Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePCPS4XONEiOSSwitchAND
Okładka 911 Operator (PC)

Operator numeru alarmowego

911 Operator

Opracowana przez rodzime studio Jutsu Games gra stategiczno-symulacyjna, stanowiąca rozwinięcie zwycięskiego projektu z konkursu Indie Showcase, jaki odbył się podczas konferencji Digital Dragons 2016.

Symulacje | ekonomiczne | elementy strategiczne | polskie | ratownictwo | indie

Okładka 911 Operator (PC)

producent: Jutsu Games

wydawca: PlayWay

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

24lut2017

PC

8lis2017

XONE

10lis2017

iOS

16lis2017

AND

28lis2017

PS4

26paź2018

Switch

911 Operator na PC, AND itd. to produkcja strategiczno-symulacyjna autorstwa warszawskiego studia Jutsu Games, które wcześniej stworzyło m.in. mobilne Modern Wizards oraz kilka flashowych tytułów. Gra zyskała rozgłos po wygraniu konkursu Indie Showcase na Digital Dragons 2016.

Mechanika

W 911 Operator gracze wcielają się w pracownika służb ratunkowych, obsługującego linię telefoniczną. Do naszych zadań należy przede wszystkim odbieranie połączeń od zagrożonych bądź już poszkodowanych osób, pomaganie im i dysponowanie na miejsca zdarzeń konkretnych służb mundurowych i ratunkowych. Oznacza to, że musimy np. udzielać porad związanych z pierwszą pomocą, a także dobierać odpowiednią liczbę ludzi i pojazdów (ciężarówki, helikoptery i wozy policji, straży pożarnej oraz pogotowia), by wysłać dobrze przygotowaną ekipę na miejsce wypadku. Ponadto czasami zdążają się też żartownisie – tych trzeba po prostu zignorować, o ile uda nam się rozpoznać delikwenta podczas rozmowy. Deweloperzy zatroszczyli się o szereg rozmaitych sytuacji – czasami są one bardzo poważne, innym razem zabawne, a bywa też, że frustrujące. Zmagamy się z nimi w ramach trybu fabularnego, którego akcja rozgrywa się w sześciu miastach.

Gracz może także toczyć rozgrywkę w trybie dowolnym, oferującym możliwość zaliczenia dyżuru w jednym z miast, których mapa znajduje się w bazie OpenStreetMap. Dzięki temu w 911 Operator obsługujemy zdarzenia odbywające się w realnych miejscach, a lokalizacja szpitali, remiz straży pożarnej czy posterunków policji wiernie odzwierciedla faktyczny stan.

Kwestie techniczne

Dwuwymiarowa oprawa graficzna 911 Operator na PC, AND itd. jest minimalistyczna i sprowadza się przede wszystkim do wyświetlania mapy miasta, na której widoczne są wszystkie zgłoszenia, jednostki itd. Rozgrywkę ułatwia także bardzo przejrzysty i prosty w obsłudze interfejs.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 113 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,7 / 10 na podstawie 53 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

Gry podobne do Operator numeru alarmowego

Klasyfikacja PEGI Operator numeru alarmowego

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe Operator numeru alarmowego

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3 2.0 GHz
 • 1 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT lub lepsza
 • 500 MB HDD
 • Windows 7/8/10
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5 3.0 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 lub lepsza
 • 1 GB HDD
 • Windows 7/8/10
Recenzja gry 911 Operator – Operator numeru alarmowego znad Wisły
Recenzja gry 911 Operator – Operator numeru alarmowego znad Wisły

Recenzja 26 lutego 2017, 09:00

To do naszej decyzji należy bowiem, czy do wybranego zdarzenia wyślemy odpowiednie służby, czy też nie. Niejednokrotnie konieczne staje się uporczywe dociekanie i szukanie detali, na podstawie których wyślemy interwencję. Interakcja z osobą zgłaszającą problem odbywa się poprzez wybór odpowiednich linii dialogowych – najczęściej do wyboru mamy trzy opcje dotykające zupełnie różnych dziedzin związanych z danym zdarzeniem. Naszym zadaniem staje się oczywiście uzyskanie wszystkich potrzebnych informacji lub też, w razie potrzeby, samodzielne nakierowanie dzwoniącego na rozwiązanie sprawy. I tak oto kradzież samochodu brzmi poważnie do momentu, w którym zgłaszający po naszym pytaniu nie zda sobie sprawy, że stanął na zakazie, a samochód został odholowany. A ból brzucha w połączeniu z pękającą głową to po przeglądzie wydarzeń dnia wczorajszego dowód na to, że ktoś minionej nocny mocno przesadził z wysokoprocentowymi napojami. Nasza dociekliwość nierzadko może oszczędzić pracę służb, które przydałyby się w zupełnie innych, znacznie poważniejszych sytuacjach.

PC
AND
iOS
XONE
PS4
Switch