Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 stycznia 2021, 17:35

autor: Karol Laska

911 Operator - Interactive Movie to polski film interaktywny; zobacz zwiastun

Poznajcie 911 Operator – Interactive Movie, czyli intrygujące połączenie gry i filmu od polskiego Iron Wolf Studio. W sieci pojawił się pierwszy zwiastun produkcji.

911 OPERATOR – INTERACTIVE MOVIE:
  • polski film interaktywny będący symulatorem operatora numeru alarmowego;
  • tytuł bazujący na licencji 911 Operator – polskiej gry niezależnej, która w ostatnich latach zdobyła uznanie wśród graczy;
  • produkcja zmierzająca najpierw na PC, w którą zagramy w 2022 roku.

Polskie Iron Wolf Studio zapowiedziało najnowszy projekt swojego autorstwa będący czymś na pograniczu dwóch mediów – gry wideo oraz kina. Mowa o pełnometrażowym filmie interaktywnym pod tytułem 911 Operator - Interactive Movie, a jego świeżo opublikowany zwiastun możecie obejrzeć poniżej.

Całkiem możliwe, że z czymś się Wam kojarzy wspomniana nazwa. Rodzimi deweloperzy korzystają bowiem z licencji na markę 911 Operator należącej do firmy Games Operators, a w 2017 roku inne polskie studio, Jutsu Games, wydało grę o właśnie takim tytule, będącą, najprościej rzecz ujmując, symulatorem operatora numeru alarmowego. Tytuł zdobył wierne grono fanów, a jego najciekawsze mechaniki pomogą w stworzeniu oryginalnego projektu. Na temat dzieła wypowiedział się prezes Iron Wolf Studio S.A., Bartosz Pluta (via Better Gaming Agency):

To kolejny projekt z gatunku filmów interaktywnych, nad którym pracujemy. Jesteśmy wielkimi fanami zarówno kina oraz gier i widzimy, jak duży potencjał narracyjny leży w połączeniu tych dwóch światów. Co więcej, mocna licencja 911 Operator daje nam dodatkowy atut i dojście do zainteresowanych graczy.

Tytuł ma zadebiutować w 2022 roku. Początkowo trafi jedynie na PC (istnieje już nawet jego karta na Steamie), ale twórcy zamierzają pracować nad wersjami produkcji uwzględniającymi inne platformy. Dzieło postawi na niebanalną narrację pełną wyborów, które mają wpłynąć między innymi na kształt zakończenia. Główną rolę w filmie interaktywnym zagra Philip Lenkovski – profesjonalny aktor (najczęściej drugoplanowy), którego możecie kojarzyć chociażby z wybitnego Amadeusza Miloša Formana oraz polskiego Ziarna prawdy Borysa Lankosza. Za wydanie dzieła odpowiedzą firmy Games Operators oraz PlayWay.