Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 grudnia 2017, 12:25

autor: AlexB

Zamieszki i kryzysy w nowym dodatku do gry Operator numeru alarmowego

Operator numeru alarmowego (911 Operator) od polskiego studia Jutsu Games otrzymał nowy dodatek, zatytułowany Every Life Matters. Skupia się on na zarządzaniu sytuacjami kryzysowymi, takimi jak zamieszki na tle rasowym.

Wydana w lutym tego roku pełna wersja nagrodzonego podczas Digital Dragons 2016 Operatora numeru alarmowego (911 Operator) od niezależnego warszawskiego studia Jutsu Games, szybko zdobyła spore grono fanów. Choć w recenzjach branżowych przewijały się narzekania na z czasem pojawiającą się monotonię rozgrywki, przyjmowanie zgłoszeń od ludzi w potrzebie i wysyłanie do nich odpowiednich służb okazało się dla wielu doskonałą i wymagającą rozrywką. Co by się jednak stało, gdyby kryzysy znajdujące się w podstawowej wersji tytułu rozszerzyć na dużo większą skalę? Odpowiedzi na to pytanie stara się udzielić nowy dodatek do Operatora numeru alarmowego, zatytułowany Every Life Matters.

Dodatek Every Life Matters wprowadzi do Operatora telefonu alarmowego szereg nowości. - Zamieszki i kryzysy w nowym dodatku do gry Operator numeru alarmowego - wiadomość - 2017-12-08
Dodatek Every Life Matters wprowadzi do Operatora telefonu alarmowego szereg nowości.
EVERY LIFE MATTERS W SKRÓCIE:
  • dwa miasta – Boston i Miami;
  • dwa wyzwania;
  • 12 rozmów;
  • 18 zgłoszeń;
  • 2 elementy ekwipunku;
  • 2 pojazdy;
  • 4 wydarzenia specjalne w Grze Dowolnej;
  • umiejętność dyspozytora – Wsparcie.

Głównymi atrakcjami dodatku Every Life Matters są dwa nowe miasta i wyzwania, jakie czekają na wirtualnych dyspozytorów. Pierwszy scenariusz przenosi graczy do Bostonu, gdzie jeden z policjantów zastrzelił czarnoskórego nastolatka. Zdarzenie oburzyło sporą część mieszkańców, którzy wyszli na ulice w celu pokazania swojego niezadowolenia. Początkowo pokojowe protesty szybko zamieniły się w zamieszki. W konsekwencji operatorzy numeru alarmowego stają przed poważnymi dylematami. Z jednej strony muszą bowiem pomagać policji starającej się zaprowadzić ład, z drugiej chronić cywili, którzy stracili zaufanie do służb porządkowych. Nadrzędny cel jest jeden – jak najszybciej zapobiec eskalacji konfliktu. Tworząc to wyzwanie deweloperzy inspirowali się rzeczywistymi zdarzeniami, jakie rozegrały się w Ferguson w sierpniu 2014 roku. Według ich słów, jest to pierwsza próba odniesienia się do tych wydarzeń za pomocą gry. Drugi scenariusz, który znalazł się w DLC Every Life Matters, rozgrywa się w Miami. W mieście trwa właśnie wielki letni festiwal muzyczny, co oznacza mnóstwo ludzi nie stroniących od alkoholu i innych używek. Część z nich nie zamierza przestrzegać prawa. Operatorzy numeru alarmowego ponownie są postawieni w stan najwyższej gotowości. Jedna błędna decyzja może bowiem doprowadzić do zupełnego chaosu w największej metropolii Florydy.

Dzięki nowym jednostkom i umiejętnościom dyspozytorom powinno się teraz udać zażegnać nawet najpoważniejsze kryzysy. - Zamieszki i kryzysy w nowym dodatku do gry Operator numeru alarmowego - wiadomość - 2017-12-08
Dzięki nowym jednostkom i umiejętnościom dyspozytorom powinno się teraz udać zażegnać nawet najpoważniejsze kryzysy.

Prócz dwóch wyzwań, Every Life Matters wprowadza do podstawowej wersji Operatora numeru alarmowego szereg nowości. Wśród nich znalazło się 12 niespotykanych dotąd rozmów telefonicznych, 18 świeżych zgłoszeń, 2 elementy ekwipunku dla policji (gaz pieprzowy i sprzęt do tłumienia zamieszek), 2 pojazdy (furgonetka więzienna oraz armatka wodna), a także 4 wydarzenia specjalne w trybie Gry Dowolnej (między innymi zamieszki, festiwal oraz trzęsienie ziemi). Ponadto dyspozytorzy otrzymali nową umiejętność o nazwie Wsparcie, która umożliwia wezwanie dodatkowych jednostek w czasie trwania dyżuru.

DLC Every Life Matters do gry Operator numeru alarmowego jest już dostępne na PC w polskiej wersji językowej (obejmującej wyłącznie napisy). Na platformie Steam do 14 grudnia można je zakupić w promocyjnej cenie 17,59 złotych.