Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4PC
Okładka SUPERHOT VR (PS4)

SUPERHOT VR

Specjalna wersja oryginalnej polskiej produkcji SUPERHOT, przygotowana specjalnie z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej i dedykowanych kontrolerach ruchowych.

Akcji | FPP | FPS | indie | eksperymentalne/artystyczne | Oculus Rift | strzelanki | PlayStation VR | rzeczywistość wirtualna

Okładka SUPERHOT VR (PS4)

data premiery gry:

6gru2016

PC

19lip2017

PS4

SUPERHOT VR jest kolejnym wcieleniem oryginalnej strzelaniny FPP z 2013 roku, opracowanym przez zespół SUPERHOT team. Tym razem mamy do czynienia z wydanym na platformę PS4 i PC tytułem, który wymaga do działania gogli wirtualnej rzeczywistości oraz dedykowanych kontrolerów ruchowych. Produkcja zadebiutowała na rynku jako jedna z pozycji startowych dla kontrolera Oculus Touch.

Mechanika

Podobnie jak miało to miejsce w przebojowym oryginale, w SUPERHOT VR czas płynie wyłącznie wtedy, kiedy porusza się kontrolowana przez gracza postać – mowa zarówno o wykonywaniu ruchów rękoma dzierżącymi kontrolery ruchowe, jak i o rozglądaniu się po otoczeniu, co odbywa się poprzez poruszanie głową. To ostatnie pozwala również na wykonywanie uników – możemy na przykład w odpowiednim momencie uchylić się przed kulą adwersarza i przystąpić do kontrataku. Niemniej, w przeciwieństwie do pierwowzoru, gracz nie może swobodnie przemieszczać się po planszy – oczyszczenie sceny z napastników owocuje teleportacją do innego zakątka mapy.

Trzon rozgrywki nadal stanowią efektowne starcia z przeciwnikami – oponenci padają po jednym celnym strzale bądź uderzeniu, jednak sprawę komplikuje fakt, że główny bohater cechuje się identyczną – czyli zerową – wytrzymałością. Kluczem do sukcesu jest zatem szczegółowe zaplanowanie przebiegu kolejnych potyczek, a w osiągnięciu zwycięstwa nieodzowne jest wykorzystanie rozbudowanego arsenału. Do naszej dyspozycji oddano zarówno broń palną (pistolety, strzelby), jak i skuteczne w ferworze walki shurikeny oraz zróżnicowane przedmioty – nic nie stoi na przeszkodzie, by cisnąć we wroga nożem, popielniczką, czy choćby kubkiem, a porozrzucane tu i ówdzie patelnie mogą posłużyć jako przydatne w niektórych momentach tarcze. W chwili, w której nie mamy pod ręką żadnego sensownego oręża, możemy nawet wyprowadzić cios pięścią – każda metoda na pozbawienie przeciwnika życia jest tutaj dobra.

Kwestie techniczne

SUPERHOT VR na platformie PS4 i PC charakteryzuje się minimalistyczną i czytelną, trójwymiarową oprawą graficzną. Kolorystyka została oparta na kontraście – otoczenie pokolorowano w odcieniach bieli, wrogów i smugi pozostawiane przez pociski okraszono czerwienią, z kolei przedmioty, jakie możemy wykorzystać w walce, są czarne. Całość zrealizowano w oryginalnej, nierealnej stylistyce, bowiem trafieni przez nas adwersarze rozsypują się na drobne kawałki niczym stłuczone szkło.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 9,1 / 10 na podstawie 127 głosów czytelników.

Gry podobne do SUPERHOT VR

Klasyfikacja PEGI SUPERHOT VR

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Polskie SUPERHOT VR z 2 milionami dolarów w tydzień
Polskie SUPERHOT VR z 2 milionami dolarów w tydzień

wiadomość30 grudnia 2019

Tylko przez miniony świąteczny tydzień SUPERHOT VR od polskiego studia SUPERHOT team zarobiło przeszło 2 miliony dolarów. Tytuł jest dostępny na PC oraz konsoli PlayStation 4.

Aktualizacja 1.2.0 do Anthem, sprzedaż SUPERHOT i kolejny milion Dauntless - wieści
Aktualizacja 1.2.0 do Anthem, sprzedaż SUPERHOT i kolejny milion Dauntless - wieści

wiadomość30 maja 2019

Dziś piszemy o nowej aktualizacji do Anthem, sprzedaży SUPERHOT i SUPERHOT VR oraz rosnącej liczbie graczy w darmowym Dauntless. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Świetna sprzedaż SUPERHOT. Wersja VR zarobiła więcej niż podstawka
Świetna sprzedaż SUPERHOT. Wersja VR zarobiła więcej niż podstawka

wiadomość15 kwietnia 2019

Callum Underwood, były pracownik Oculusa, zdradził na Twitterze, że SUPERHOT VR sprzedał się w 800 tysiącach egzemplarzy na PC oraz PlayStation 4, generując większy przychód niż podstawowa wersja gry.

The Legend of Zelda Breath of the Wild zwycięzcą GDC Awards
The Legend of Zelda Breath of the Wild zwycięzcą GDC Awards

wiadomość22 marca 2018

Przyznano Game Developers Choice Awards. Największym zwycięzcą okazało się The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Natomiast polska strzelanka SUPERHOT VR uznana została za najlepszą produkcję dla wirtualnej rzeczywistości.

Windows Mixed Reality – znamy ceny zestawów oraz pierwsze gry i aplikacje
Windows Mixed Reality – znamy ceny zestawów oraz pierwsze gry i aplikacje

wiadomość29 sierpnia 2017

Jesienią na rynku zestawów rzeczywistości wirtualnej zadebiutuje nowy gracz. Microsoft wystartuje bowiem z inicjatywą Windows Mixed Reality, w ramach której na sklepowych półkach wylądują gogle opracowane przez firmy Acer, Dell, Lenovo i HP. Na liście tytułów wspierających sprzęt widnieją m.in. Minecraft, SUPERHOT VR, ARK Park i tajemnicze Halo.

PC
PS4