Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4
Okładka Farpoint (PS4)

Farpoint PS4

Pierwszoosobowa strzelanina opracowana przez amerykańskie studio Impulse Gear.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | strzelanki | PlayStation VR | rzeczywistość wirtualna | PlayStation Aim | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 4
Okładka Farpoint (PS4)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS4:

17maja2017

17maja2017

pudełko PL

17maja2017

PSN

Farpoint od amerykańskiego studia Impulse Gear to pierwszoosobowa gra akcji na PS4. Tytuł do działania wymaga okularów rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR, a dodatkowo został od podstaw zaprojektowany z myślą o PS VR Aim Controller, czyli następcy PlayStation Move Sharp Shooter – przypominającym uproszczony model karabinu kontrolerze ruchu. Nie jest on jednak wymagany do zabawy, aczkolwiek stanowi miły dodatek.

Fabuła

Gracze wcielają się w jednego z członków wyprawy kosmicznej, który rozbija się na nieznanej planecie. Na miejscu okazuje się, że z pozoru opustoszały glob, tak naprawdę zamieszkiwany jest przez groźne, obce formy życia. Nie pozostaje nam więc nic innego jak walczyć o przetrwanie.

Mechanika

Farpoint na PS4 to pierwszoosobowa strzelanka. Rozgrywka w ogólnych założeniach nie odbiega w dużym stopniu od innych zręcznościowych FPS-ów, aczkolwiek jest nieco wolniejsza. Wykorzystując posiadany karabin, dysponujący funkcją skanowania otoczenia, musimy eksplorować pustynną planetę pełną rozmaitych, przypominających przerośnięte owady, istot. Nie są one zbyt przychylnie nastawione do nowego przybysza, więc w większości przypadków spotkanie kończy się posłaniem magazynka nabojów w stronę Obcych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.5 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 209,90 PLN

Gry podobne do Farpoint

Klasyfikacja PEGI Farpoint

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
PS Plus w marcu: m.in. Remnant: From the Ashes i Final Fantasy 7 Remake
PS Plus w marcu: m.in. Remnant: From the Ashes i Final Fantasy 7 Remake

wiadomość26 lutego 2021

Poznaliśmy gry, do których dostęp mają otrzymać subskrybenci abonamentu PlayStation Plus w marcu. Na liście znalazły się między innymi Final Fantasy VII Remake oraz Remnant: From the Ashes.

Wieści ze świata (Ghost Recon: Wildlands, Watch Dogs 2, Farpoint, Bandai Namco) 19/4/2017
Wieści ze świata (Ghost Recon: Wildlands, Watch Dogs 2, Farpoint, Bandai Namco) 19/4/2017

wiadomość19 kwietnia 2017

Dziś piszemy o oddaniu DLC Narco Road do Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands w ręce posiadaczy przepustki sezonowej, wypuszczeniu do Watch Dogs 2 dodatku No Compromise na PS4 i aktualizacji z nową zawartością, a także o złotym statusie gry Farpoint i rejestracji dwóch marek przez firmę Bandai Namco (Pac-Man Maker i Storm Wings). Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Farpoint na PS VR ukaże się 17 maja wraz z kontrolerem PlayStation VR Aim
Farpoint na PS VR ukaże się 17 maja wraz z kontrolerem PlayStation VR Aim

wiadomość17 marca 2017

Kosmiczna strzelanka Farpoint na PlayStation VR ukaże się 17 maja. Wraz z grą zadebiutuje kontroler celowniczy PlayStation VR Aim.