Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4
Okładka Farpoint (PS4)
OkładkaFarpoint (PS4)

Farpoint PS4

Pierwszoosobowa strzelanina opracowana przez amerykańskie studio Impulse Gear.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | strzelanki | PlayStation VR | rzeczywistość wirtualna | PlayStation Aim | tytuły ekskluzywne PlayStation

Farpoint Premiera PS4

17maja2017

pudełko PL

17maja2017

PSN

17maja2017

producent: Impulse Gear wydawca: Sony Interactive Entertainment wydawca PL: Sony Interactive Entertainment Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Farpoint od amerykańskiego studia Impulse Gear to pierwszoosobowa gra akcji na PS4. Tytuł do działania wymaga okularów rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR, a dodatkowo został od podstaw zaprojektowany z myślą o PS VR Aim Controller, czyli następcy PlayStation Move Sharp Shooter – przypominającym uproszczony model karabinu kontrolerze ruchu. Nie jest on jednak wymagany do zabawy, aczkolwiek stanowi miły dodatek.

Fabuła

Gracze wcielają się w jednego z członków wyprawy kosmicznej, który rozbija się na nieznanej planecie. Na miejscu okazuje się, że z pozoru opustoszały glob, tak naprawdę zamieszkiwany jest przez groźne, obce formy życia. Nie pozostaje nam więc nic innego jak walczyć o przetrwanie.

Mechanika

Farpoint na PS4 to pierwszoosobowa strzelanka. Rozgrywka w ogólnych założeniach nie odbiega w dużym stopniu od innych zręcznościowych FPS-ów, aczkolwiek jest nieco wolniejsza. Wykorzystując posiadany karabin, dysponujący funkcją skanowania otoczenia, musimy eksplorować pustynną planetę pełną rozmaitych, przypominających przerośnięte owady, istot. Nie są one zbyt przychylnie nastawione do nowego przybysza, więc w większości przypadków spotkanie kończy się posłaniem magazynka nabojów w stronę Obcych.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7 / 10 na podstawie 47 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.5 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Farpoint cena w dniu premiery: 209,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Farpoint

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.