Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS4
Okładka Rigs: Mechanized Combat League (PS4)

Rigs: Mechanized Combat League PS4

Pierwszoosobowa strzelanina autorstwa studia Guerrilla Games, przeznaczona na konsole PlayStation 4 i zestawy rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR.

Zręcznościowe | FPP | science fiction | mechy i roboty | PlayStation VR | rzeczywistość wirtualna | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 4
Okładka Rigs: Mechanized Combat League (PS4)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS4:

13października2016

13października2016

pudełko PL

13października2016

PSN

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rigs: Mechanized Combat League na konsolę PS4 i gogle rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR, to pierwszoosobowa strzelanka od studia Guerrilla Cambridge (oddziału Guerrilla Games) przeznaczona do rozgrywek w trybach single i multiplayer.

Fabuła

Akcja produkcji rozgrywa się w przyszłości. Gracze biorą udział w Mechanized Combat League (Liga Walki Zmechanizowanej) – futurystycznym sporcie, w którym jako piloci zwinnych i szybkich mechów, czyli tytułowych Rigów, walczą z innymi zawodnikami na specjalnych arenach. Naszym zadaniem jest zostanie gwiazdą tej konkurencji.

Mechanika

Tytuł łączy w sobie cechy różnych gatunków gier wideo. W ogólnych założeniach jest to jednak zręcznościowa strzelanka FPP typu arena połączona z koszykówką. Gracze zasiadają za sterami mechów i walczą z przeciwnikami o punkty, zdobywane, gdy w odpowiednim momencie uda im się przeskoczyć przez wielką obręcz. By dopiąć celu, należy torować sobie drogę do bramki, strzelając do przeciwników z dostępnych broni. Oczywiście działa to też w drugą stronę i sami też nie możemy dopuścić drużyny przeciwnej do kluczowych punktów areny. Mechy są niesamowicie zwinne i zwrotne, mogą skakać, a do tego biegają ze sporą prędkością. Ponadto każdy z ponad dwudziestu modeli dostosowany jest do innego stylu gry. Co ciekawe, odblokowywane podczas kampanii roboty wykorzystujemy także w multiplayerze.

Tryby gry

Rigs: Mechanized Combat League na PS4 umożliwia zabawę w kilku trybach. Podstawowym jest 3 na 3 graczy, w którym wygrywa ekipa z większą liczbą punktów na koniec meczu. Poza tym możemy się też stawić czoła przeciwnikowi w pojedynku 1 vs. 1. W tym przypadku w dwóch pozostałych pilotów z naszej drużyny wciela się SI – podobnie jak w zespole oponenta.

Oprócz trybów multiplayer przygotowano także kampanię dla pojedynczego gracza, w której wcielamy się w jednego z pilotów, zatrudniamy do zespołu kilku innych sterowanych przez SI i rozgrywamy kolejne spotkania w trakcie sezonu. Co ciekawe, w tej formie zabawy płacimy naszym kolegom z drużyny sławą zdobywaną podczas rozgrywki (im lepsze wyniki osiągamy, tym więcej sławy otrzymujemy). Sprawniejsi piloci kosztują oczywiście więcej, ale w późniejszych meczach potrafią być niezastąpieni. Poza tym w karierze musimy także pozyskiwać sponsorów, dzięki którym zapewniamy sobie dostęp m.in. do nowych strojów.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Rigs: Mechanized Combat League zalicza ją do grona jednych z najładniejszych produkcji przeznaczonych tylko na PlayStation VR, choć poszczególne areny są dość sterylne i nie odznaczają się zbyt dużą liczbą szczegółów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 3,2 / 10 na podstawie 200 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 2.5 / 10 na podstawie 39 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 214,90 PLN

Gry podobne do Rigs: Mechanized Combat League

Klasyfikacja PEGI Rigs: Mechanized Combat League

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Guerrilla Cambridge - studio odpowiedzialne za gry Rigs i Killzone Najemnik zostanie zamknięte
Guerrilla Cambridge - studio odpowiedzialne za gry Rigs i Killzone Najemnik zostanie zamknięte

wiadomość12 stycznia 2017

Firma Sony przyjrzała się swoim obecnym projektom i doszła do wniosku, że musi dokonać pewnych zmian w strukturze europejskich studiów. W związku z tym postanowiono zamknąć Guerrilla Cambridge, odpowiadające za gry Rigs i Killzone Najemnik.

PlayStation VR - prezentacje Robinson: The Journey, Until Dawn: Rush of Blood, Rigs i Battlezone
PlayStation VR - prezentacje Robinson: The Journey, Until Dawn: Rush of Blood, Rigs i Battlezone

wiadomość27 października 2015

Podczas konferencji na Paris Game Show firma Sony zaprezentowała zwiastuny kilku produkcji zmierzających na okulary rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR. Pokazano materiały z Robinson: The Journey, Until Dawn: Rush of Blood, Rigs i Battlezone.

Project Morpheus - zapowiedziano nowe gry, w tym Rigs od studia Guerrilla Games
Project Morpheus - zapowiedziano nowe gry, w tym Rigs od studia Guerrilla Games

wiadomość16 czerwca 2015

Podczas targów E3 zapowiedziano kilka nowych gier przeznaczonych dla gogli rzeczywistości wirtualnej Project Morpheus. Poznjaliśmy m.in. strzelankę Rigs od studia Guerrilla Games, przygodówki Godling i Wayward Sky, a także zręcznościówkę Headmaster.