Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 stycznia 2017, 16:34

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Guerrilla Cambridge - studio odpowiedzialne za gry Rigs i Killzone Najemnik zostanie zamknięte

Firma Sony przyjrzała się swoim obecnym projektom i doszła do wniosku, że musi dokonać pewnych zmian w strukturze europejskich studiów. W związku z tym postanowiono zamknąć Guerrilla Cambridge, odpowiadające za gry Rigs i Killzone Najemnik.

Studio Guerrilla Cambridge zostanie zamknięte – poinformowała firma Sony. Koncern przyjrzał się ostatnio swoim projektom i stwierdził, że: „by zrealizować strategiczne cele, niezbędne jest wprowadzenie pewnych zmian w strukturze europejskich studiów”. Pracownicy zostaną w miarę możliwości przeniesieni do innych zespołów, a pozostali mogą liczyć na pomoc w szukaniu zatrudnienia w innych firmach. Sytuacja z pewnością nie jest wesoła, ale na szczęście nie będzie mieć żadnego wpływu na działalność Guerrilla Games Amsterdam, pracującego obecnie nad Horizon Zero Dawn, ani żadnych innych wewnętrznych studiów Sony.

Rigs: Mechanized Combat League zostanie zapamiętane jako jedna z pierwszych gier na PlayStation VR i ostatnia produkcja studia Guerrilla Cambridge. - Guerrilla Cambridge - studio odpowiedzialne za gry Rigs i Killzone Najemnik zostanie zamknięte - wiadomość - 2017-01-13
Rigs: Mechanized Combat League zostanie zapamiętane jako jedna z pierwszych gier na PlayStation VR i ostatnia produkcja studia Guerrilla Cambridge.

Guerrilla Cambridge to studio istniejące od dziewiętnastu lat. Przez większość czasu funkcjonowało pod nazwą SCE Cambridge Studio i zasłynęło takimi tytułami jak MediEvil czy Ghosthunter. Firma pomagała też przy rozmaitych hitach pokroju Killzone 2 czy Heavenly Sword. W 2012 roku zespół przemianowano na Guerrilla Cambridge. Od tego momentu deweloper wyprodukował dwie gry – Killzone Najemnik na PlayStation Vita oraz Rigs: Mechanized Combat League na PlayStation VR.

Ostatnią produkcją studia Guerrilla Cambridge jest Rigs: Mechanized Combat League. Tytuł ukazał się wraz z goglami rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR i jest mieszanką gry sportowej ze strzelanką. Podczas zabawy gracze kierują zwinnymi mechami i rozgrywają mecze w futurystycznej lidze Mechanized Combat League. Produkcja okazała się jednym z ciekawszych tytułów na PSVR.