Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSV
Okładka Killzone Mercenary (PSV)

Killzone Najemnik PSV

Killzone Mercenary

Killzone Mercenary to gra akcji z widokiem z perspektywy pierwszej osoby, stanowiąca spin-offową odsłonę serii Killzone. Tytuł wyprodukowany został przez studio Guerrilla Cambridge z myślą o technicznych możliwościach konsoli PlayStation Vita.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | multiplayer | kooperacja | strzelanki | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Vita
Okładka Killzone Mercenary (PSV)

data premiery gry w wersji PSV:

4września2013

4września2013

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cykl Killzone znany jest użytkownikom konsol PlayStation 2, PlayStation 3 oraz PlayStation Portable. Killzone Mercenary to pierwsza odsłona serii przygotowana przez ekipę deweloperską Guerrilla Cambridge z myślą o technicznych możliwościach konsoli PlayStation Vita.

Akcja gry osadzona została w świecie przyszłości, w którym toczy się wojna pomiędzy galaktycznym sojuszem ISA a Imperium Helghan. Gracz wciela się w rolę najemnika, świadczącego usługi dla obu stron konfliktu. Jego zadaniem jest wykonywanie misji (kontraktów), za które otrzymuje wynagrodzenie.

Rozgrywka w Killzone Mercenary polega przede wszystkim na planowaniu (wybór uzbrojenia, dobór zespołu itp.), a następnie przeprowadzaniu akcji. Ważnym elementem zabawy są pieniądze zdobywane za każdego zabitego przeciwnika oraz wykonane zadania. Pozwalają one na zakup nowych rodzajów broni czy wynajęcie bardziej utalentowanych najemników.

Sposób prezentacji wydarzeń stanowi wyraźne nawiązanie do wcześniejszych odsłon serii Killzone. Gracz ogląda wydarzenia z perspektywy pierwszej osoby (FPP). W walce posługuje się zarówno bronią dystansową jak i przeznaczoną do walki wręcz. W tym ostatnim przypadku jej użycie wymaga skorzystania z dotykowego ekranu konsoli.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 9 / 10 na podstawie 584 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.0 / 10 na podstawie 163 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 169,90 PLN

Gry podobne do Killzone Najemnik

Klasyfikacja PEGI Killzone Najemnik

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
Recenzja gry Killzone Najemnik - Vita ma wreszcie FPS-a z prawdziwego zdarzenia
Recenzja gry Killzone Najemnik - Vita ma wreszcie FPS-a z prawdziwego zdarzenia

Recenzja 7 września 2013, 16:25

Świetne w nowym Killzonie jest też to, że nie wszystkie zadania polegają na klasycznej wymianie ognia. Danner może po cichu eliminować rywali, dokonując brutalnych zabójstw nożem. Istnieje też opcja przesłuchań oficerów, która ujawnia wzbogacające wiedzę o tym, co się dzieje, dane wywiadowcze (pozostałe ukryte są w terminalach podatnych na hakowanie, a to z kolei zrealizowano w postaci krótkiej minigierki). W jednym i w drugim przypadku do akcji wkracza dotykowy ekran konsoli, na którym wprawnym ruchem palca wykonujemy prościutkie quick time eventy. Zabawa w asasyna nie dość, że sama w sobie jest frajdą, to przynosi też znacznie większe korzyści finansowe, bo gotówką w Najemniku nagradzane jest absolutnie wszystko – od sposobu, w jaki zlikwidujemy oponenta, do podniesienia porzuconej przez niego amunicji. Pieniądze wydajemy w skrzyniach, zrzucanych w wielu miejscach przez Blackjacka, naszego gadatliwego opiekuna.