Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSV
Okładka Killzone Mercenary (PSV)
OkładkaKillzone Mercenary (PSV)

Killzone Najemnik PSV

Killzone Mercenary

Killzone Mercenary to gra akcji z widokiem z perspektywy pierwszej osoby, stanowiąca spin-offową odsłonę serii Killzone. Tytuł wyprodukowany został przez studio Guerrilla Cambridge z myślą o technicznych możliwościach konsoli PlayStation Vita.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | kooperacja | strzelanki | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Killzone Najemnik Premiera PSV

4września2013

pudełko PL

4września2013

Cykl Killzone znany jest użytkownikom konsol PlayStation 2, PlayStation 3 oraz PlayStation Portable. Killzone Mercenary to pierwsza odsłona serii przygotowana przez ekipę deweloperską Guerrilla Cambridge z myślą o technicznych możliwościach konsoli PlayStation Vita.

Akcja gry osadzona została w świecie przyszłości, w którym toczy się wojna pomiędzy galaktycznym sojuszem ISA a Imperium Helghan. Gracz wciela się w rolę najemnika, świadczącego usługi dla obu stron konfliktu. Jego zadaniem jest wykonywanie misji (kontraktów), za które otrzymuje wynagrodzenie.

Rozgrywka w Killzone Mercenary polega przede wszystkim na planowaniu (wybór uzbrojenia, dobór zespołu itp.), a następnie przeprowadzaniu akcji. Ważnym elementem zabawy są pieniądze zdobywane za każdego zabitego przeciwnika oraz wykonane zadania. Pozwalają one na zakup nowych rodzajów broni czy wynajęcie bardziej utalentowanych najemników.

Sposób prezentacji wydarzeń stanowi wyraźne nawiązanie do wcześniejszych odsłon serii Killzone. Gracz ogląda wydarzenia z perspektywy pierwszej osoby (FPP). W walce posługuje się zarówno bronią dystansową jak i przeznaczoną do walki wręcz. W tym ostatnim przypadku jej użycie wymaga skorzystania z dotykowego ekranu konsoli.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 9 / 10 na podstawie 591 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.0 / 10 na podstawie 163 głosów czytelników.

Killzone Najemnik cena w dniu premiery: 169,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Killzone Najemnik

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.