Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 września 2013, 12:07

autor: Góral

Killzone Najemnik na PlayStation Vita debiutuje na rynku

Dziś w Polsce debiutuje gra Killzone Najemnik. Oczekiwana przez posiadaczy handhelda PS Vita produkcja została już oceniona przez zagraniczne media, zbierając przyzwoite noty.

Dziś ma miejsce premiera jednej z najbardziej wyczekiwanych gier na konsolę przenośną PlayStation Vita - Killzone Najemnik. Tytuł powinien już być dostępny w sklepach na terenie całego kraju, a także w wersji cyfrowej w PlayStation Store. Jednocześnie twórcy opublikowali pierwszy, ważący aż 1,2 GB, patch.

Killzone Najemnik to nowa odsłona popularnej serii gier. - Killzone Najemnik na PlayStation Vita debiutuje na rynku - wiadomość - 2013-09-04
Killzone Najemnik to nowa odsłona popularnej serii gier.

Killzone Najemnik to kolejna odsłona popularnej serii strzelanek, stworzona przez studio Guerrilla Games. Gracz wciela się w najemnika Arrana Dannera, który wykonuje zadania przydzielane przez bogatych klientów. Pewnego dnia wplątuje się w większą aferę i zostaje zmuszony nie tylko do walki o pieniądze, lecz także o życie młodego chłopca.

W sieci znajdziemy już pierwsze recenzje tej produkcji. Zagraniczne serwisy internetowe przychylnie oceniły nowego, przenośnego FPS-a, dzięki czemu średnia ocen na serwisie Metacritic wynosi obecnie 77 punktów. Dziennikarze zachwalają przede wszystkim oprawę graficzną, jednocześnie wytykając Najemnikowi brak jakichkolwiek innowacji. Poniżej prezentujemy noty wystawione przez wybrane witryny:

Jednocześnie warto wspomnieć, że na premierę przygotowano duży patch, poprawiający stabilność działania gry i wpływający na płynność rozgrywki. Sugerowaną cenę detaliczną ustalono na 199,99 zł, jednak tytuł można nabyć znacznie taniej - wystarczy sprawdzić najciekawsze oferty w naszej porównywarce.

Killzone Najemnik na PlayStation Vita debiutuje na rynku - ilustracja #3Killzone to seria gier FPS stworzona przez holenderski zespół Guerrilla Games. Pierwsza odsłona zadebiutowała na konsoli PlayStation 2 w 2004 roku. Do tej pory ukazały się 3 główne części, a także Killzone: Liberation na handhelda PSP i najnowszy Najemnik na PlayStation Vita. Obecnie trwają prace nad Killzone: Shadow Fall, który trafi na konsolę PlayStation 4.