Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 września 2013, 12:07

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Killzone Najemnik na PlayStation Vita debiutuje na rynku

Dziś w Polsce debiutuje gra Killzone Najemnik. Oczekiwana przez posiadaczy handhelda PS Vita produkcja została już oceniona przez zagraniczne media, zbierając przyzwoite noty.

Dziś ma miejsce premiera jednej z najbardziej wyczekiwanych gier na konsolę przenośną PlayStation Vita - Killzone Najemnik. Tytuł powinien już być dostępny w sklepach na terenie całego kraju, a także w wersji cyfrowej w PlayStation Store. Jednocześnie twórcy opublikowali pierwszy, ważący aż 1,2 GB, patch.

Killzone Najemnik to nowa odsłona popularnej serii gier.

Killzone Najemnik to kolejna odsłona popularnej serii strzelanek, stworzona przez studio Guerrilla Games. Gracz wciela się w najemnika Arrana Dannera, który wykonuje zadania przydzielane przez bogatych klientów. Pewnego dnia wplątuje się w większą aferę i zostaje zmuszony nie tylko do walki o pieniądze, lecz także o życie młodego chłopca.

W sieci znajdziemy już pierwsze recenzje tej produkcji. Zagraniczne serwisy internetowe przychylnie oceniły nowego, przenośnego FPS-a, dzięki czemu średnia ocen na serwisie Metacritic wynosi obecnie 77 punktów. Dziennikarze zachwalają przede wszystkim oprawę graficzną, jednocześnie wytykając Najemnikowi brak jakichkolwiek innowacji. Poniżej prezentujemy noty wystawione przez wybrane witryny:

Jednocześnie warto wspomnieć, że na premierę przygotowano duży patch, poprawiający stabilność działania gry i wpływający na płynność rozgrywki. Sugerowaną cenę detaliczną ustalono na 199,99 zł, jednak tytuł można nabyć znacznie taniej - wystarczy sprawdzić najciekawsze oferty w naszej porównywarce.

Killzone Najemnik na PlayStation Vita debiutuje na rynku - ilustracja #3Killzone to seria gier FPS stworzona przez holenderski zespół Guerrilla Games. Pierwsza odsłona zadebiutowała na konsoli PlayStation 2 w 2004 roku. Do tej pory ukazały się 3 główne części, a także Killzone: Liberation na handhelda PSP i najnowszy Najemnik na PlayStation Vita. Obecnie trwają prace nad Killzone: Shadow Fall, który trafi na konsolę PlayStation 4.