Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 listopada 2013, 11:45

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (Killzone Najemnik, Starbound, Guild Wars 2) 27/11/13

Dziś piszemy m.in. o planowanych aktualizacjach strzelaniny Killzone Najemnik, beta testach gry Starbound, łatce Fractured do Guild Wars 2, a także o klasach postaci w EverQuest Next. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Divekick

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Divekick. Dzieło zespołu One True Game Studios możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Obecnie produkcja kosztuje 2,49 euro (ok. 10 zł). Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

Killzone Najemnik

Studio Guerrilla Games podzieliło się swoimi planami dotyczącymi nadchodzących aktualizacji gry Killzone Najemnik na PlayStation Vita. Jeszcze w tym roku dostaniemy łatkę Update 3, która oprócz kilku minimalnych zmian przede wszystkim zwolni trochę miejsca na karcie pamięci. Gracze narzekali, że poprzednie patche zbyt dużo „ważyły”, więc po pobraniu Update 3 będą mieli ok. 800 MB więcej przestrzeni. W styczniu 2014 roku ukaże się Update 4, który poprawi matchmaking i zniweluje problemy z łącznością. Następnie przyjdzie czas na Update 5, zawierający dwie mapy do trybu multiplayer i tyle samo trybów offline (Botzone for Mercenary oraz Guerrilla Warfare). Z kolei planowany na pierwsze miesiące 2014 roku Update 6 przyniesie kilka nieznanych jeszcze zmian i wsparcie dla urządzenia Vita TV.

Posiadacze gry Killzone Najemnik mogą liczyć na dalsze wsparcie ze strony twórców

Costume Quest / Stacking

Firma Nordic Games przywróciła prawa do gier Costume Quest i Stacking ich pierwotnym twórcom, a więc zespołowi Double Fine. Początkowo wydaniem tych tytułów zajmowała się firma THQ, ale po jej bankructwie przeszły one w posiadanie Nordic Games. Teraz Double Fine odzyskało pełną kontrolę nad swoimi markami. Deweloper planuje w 2014 roku wypuścić pudełkowe wersje Costume Quest i Stacking na PC.

Guild Wars 2

Wczoraj udostępniona została aktualizacja Fractured do gry Guild Wars 2. Tym razem dodano trzy podstawowe i dwa specjalne „fraktale” na terenie Fractals of the Mists. Oprócz tego zmienione zostały m.in. tabele rankingowe, przedmioty dające odporność na Agony, a Obsidian Sanctum uległo odświeżeniu.

Codemasters

Studio Codemasters zostało zmuszone do zamknięcia oficjalnego forum dyskusyjnego po tym jak skończył się kontrakt z podmiotem utrzymującym to miejsce przy życiu. Deweloper pracuje obecnie nad rozwiązaniem problemu, choć nie ma gwarancji, że forum zostanie przywrócone w dotychczasowej postaci. Wszelkie szczegóły na temat postępów będą ujawniane m.in. na Facebooku i Twitterze.

EverQuest Next

W najnowszym numerze brytyjskiego wydania magazynu PC Gamer pojawiła się informacja o trzech kolejnych klasach postaci, które pojawią się w grze EverQuest Next. Cleric, Necromancer oraz Beast Lord dołączą do pięciu dotychczas znanych (Wizard, Tempest, Warrior, Rogue, Blademaster). Przypomnijmy, że EverQuest Next planowo ma ukazać się w 2014 roku na PC, a ostatnio coraz więcej mówi się też o wersji na PlayStation 4.

Starbound

Studio Chucklefish poinformowało, że 4 grudnia bieżącego roku rozpoczną się beta testy gry Starbound. Tytuł prawdopodobnie zostanie udostępniony w ramach programu „Gry z wczesnym dostępem” na Steamie. Twórcy już wcześniej potwierdzali, że beta testy rozpoczną się jeszcze w tym roku. Starbound to gra tworzona głównie z myślą o PC, ale w planach są również wersje na PlayStation 4, PlayStation Vita i Ouya.

Starbound to sandboksowa produkcja od współtwórców popularnej Terrarii

PlayStation Network

Firma Sony ogłosiła, że już niedługo gracze będą mogli aktywować swoje konta Sony Entertainment Network na maksymalnie trzech urządzeniach przenośnych. Zaliczamy do nich PSP, PlayStation Vita oraz PlayStation Vita TV. Oznacza to, że gry zakupione od 18 listopada 2011 roku będą mogły być aktywowane na trzech konsolach przenośnych, a nie dwóch jak dotychczas. Z kolei wszystkie tytuły nabyte do 17 listopada 2011 roku nadal zachowają prawo do działania na pięciu platformach sprzętowych jednocześnie. Nic nie zmienia się w kwestii PlayStation 3 – w tym przypadku gry zakupione 18 listopada 2011 roku lub później mogą być aktywowane tylko na dwóch konsolach PlayStation 3. Zmiany wejdą w życie wraz z nadchodzącą przerwą w działaniu PlayStation Network – dokładna data nie jest jeszcze znana.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

  1. Wasteland 2

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

  1. FIFA 14 – triki - porady
  2. Renegade-X – trailer #2
  3. Guild Wars 2 – Fractals of the Mists - trailer