Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 listopada 2013, 10:47

autor: luckie

Call of Duty: Ghosts z mocnym startem na konsolach nowej generacji

Call of Duty: Ghosts poczyna sobie śmiało na konsolach nowej generacji. Obecnie gra w wersji na PlayStation 4 i Xboksa One bije rekordy sprzedaży w sklepach amerykańskich i brytyjskich, a także wiedzie prym, jeśli chodzi o ilość spędzonego przy niej czasu.

Użytkownicy PS4 i XONE grają w Call of Duty: Ghosts częściej niż w cokolwiek innego - Call of Duty: Ghosts z mocnym startem na konsolach nowej generacji - wiadomość - 2013-11-27
Użytkownicy PS4 i XONE grają w Call of Duty: Ghosts częściej niż w cokolwiek innego

Call of Duty: Ghosts przetacza się przez przemysł gier wideo niczym radziecka maszyna wojenna przez hitlerowskie Niemcy. Firma Activision poinformowała o kolejnych rekordach i tytułach, jakie do tej pory zdobyła najnowsza strzelanina studia Infinity Ward w edycjach na konsole nowej generacji. Obecnie Call of Duty: Ghosts jest:

  1. najczęściej graną multiplayerową produkcją na Xboksie One,
  2. najlepiej sprzedającą się grą na Xboksa One w sklepach detalicznych Ameryki Północnej,
  3. najlepiej sprzedającym się dystrybuowanym osobno tytułem w Wielkiej Brytanii (wyłączając grę FIFA 14 dołączaną do konsol),
  4. najczęściej graną produkcją na PlayStation 4,
  5. najlepiej sprzedającą się grą na PlayStation 4 w sklepach detalicznych Ameryki Północnej.

Sklepy, w jakich Call of Duty: Ghosts wiedzie prym wśród bestsellerów to m.in. Best Buy, GameStop, Target oraz Walmart. Dla osób, które lubią liczby (szczególnie te duże) Activision przygotowało kilka danych na temat poczynań społeczności Call of Duty w trybie wieloosobowym. Posiadacze wydań na next-geny rozegrali ponad miliard multiplayerowych meczów, 2,2 miliona razy sięgnęli po prestiż i zdobyli łącznie 3,3 biliona (dwie trójki i jedenaście zer!) punktów doświadczenia. Tym samym gracze niejako mówią: „Podoba nam się, że rokrocznie dostajemy więcej tego samego. Tak trzymać!”. Czy w obliczu tych faktów kogoś dziwi jeszcze, że każdą odsłonę serii różni od poprzedniczki niewiele więcej niż okładka?

Call of Duty: Ghosts poradziło sobie dobrze nie tylko na PlayStation 4 i Xboksie One. Od dnia premiery gry na PC, Xboksie 360, PlayStation 3 i Wii U, kilkukrotnie informowaliśmy o jej rekordowych wynikach. Pierwszy miliard dolarów ze sprzedaży pudełek z Call of Duty: Ghosts do sklepów Activision zarobiło w ciągu 24 godzin od debiutu tytułu. Podczas dwóch początkowych tygodni na rynku produkcja była na szczycie listy bestsellerów w Wielkiej Brytanii (do czasu pojawienia się nowej odsłony cyklu FIFA), a w tygodniu premierowym znalazła się także na pierwszym miejscu wśród Top 10 Steam.

  1. Recenzja gry Call of Duty: Ghosts – czy to jest nowa generacja?
  2. Call of Duty: Ghosts – poradnik do gry
  3. Oficjalna strona gry Call of Duty: Ghosts