Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 listopada 2013, 11:38

Microsoft bez korony. Top 10 UK (17 - 23 listopada)

FIFA 14 wraca na fotel lidera sprzedaży w Wielkiej Brytanii. Start Xboxa One, choć znaczący, nie pokrzyżował szyków grom konkurencji. Zapraszamy do zapoznania się z dziesięcioma najlepiej sprzedającymi się grami na Wyspach w sprzedaży detalicznej.

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym notowaniem najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii według organizacji Charttrack. Obejmuje ono okres między 17 a 23 listopada.

Charttrack informuje, że 80% sprzedanych w ubiegłym tygodniu na Wyspach konsol to Xboksy One. Tym samym liczba sprzedanych jednostek przebiła prawie 2:1 wynik ustalony niemal równo osiem lat wcześniej przez poprzednika - Xboksa 360. Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że fakt ten nie ma przełożenia na sprzedaż gier - niby w pierwszej dziesiątce poniższego zestawienie znajdują się trzy tytuły ekskluzywne, ale dwa z nich wylądowały w ogonie listy.Jeśli jednak przyjrzeć się grom multiplatformowym, od razu zrozumiemy skąd wzięła się aż 328 procentowa zwyżka sprzedaży FIFA 14. Prawdopodobnie wielu fanów piłki nożnej wstrzymywało się z zakupem tego tytułu do czasu wydania wersji next-genowej, która edycję przeznaczoną na obecne konsole czy PC bije na głowę oprawą graficzną. Drugim powodem tak znacznego wzrostu jest wersja sprzętu o nazwie Day 1 Edition, wraz z którą sprzedawany był kod pozwalający za darmo ściągnąć grę na dysk twardy maszyny.

Nieco mniejsze wzrosty sprzedaży zanotowały Battlefield 4 (+134%) i Assassin’s Creed IV: Black Flag (+123%). Co ciekawe, w tym samym czasie sprzedaż Call of Duty: Ghosts spadła o 16%.

Poza nowościami od Microsoftu warto także zauważyć znajdującą się na miejscu dziewiątym nową grę z serii The Legend of Zelda przeznaczoną na mobilny sprzęt Nintendo.

1.

FIFA 14

2.

Call of Duty: Ghosts

3.

Battlefield 4

4.

Assassin’s Creed IV: Black Flag

5.

Forza Motorsport 5

6.

LEGO Marvel Super Heroes

7.

Dead Rising 3

8.

Grand Theft Auto V

9.

The Legend of Zelda: A Link Between Worlds

10.

Ryse: Son of Rome