Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 października 2013, 12:50

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Starbound zadebiutuje w wersji beta jeszcze w tym roku

Jeszcze w tym roku gracze będą mogli sprawdzić grę Starbound w wersji beta. Premiera końcowego produktu odbędzie się w późniejszym terminie. Więcej szczegółów na temat bety poznamy niebawem.

Studio Chucklefish ogłosiło na oficjalnej stronie internetowej, że jeszcze w tym roku ukaże się wersja beta gry Starbound. Z kolei premiera końcowego produktu nastąpi dopiero w przyszłym roku.

Niestety, jak dotąd dokładna data wydania bety nie jest jeszcze znana. Twórcy zdradzili tylko, że „zdecydowanie stanie się ona dostępna w tym roku”. Oznacza to, że gracze nie będą musieli długo czekać na sprawdzenie najnowszej produkcji studia Chucklefish. Premiera pełnej wersji odbędzie się jednak dopiero w 2014 roku.

Starbound to kosmiczny sandboks dla fanów gier Minecraft i Terraria

Na oficjalnej stronie internetowej cały czas można składać zamówienia przedpremierowe. W chwili pisania tej wiadomości Starbound zamówiło 83 291 osób, które wydały łącznie niemal 1,9 miliona dolarów. System pre-orderów działa na podobnej zasadzie, jak zbieranie pieniędzy w serwisie Kickstarter. Kupującym oferowane są więc różne progi cenowe - im wyższą kwotę przeznaczą na zakup, tym więcej bonusów otrzymają (m.in. ścieżka dźwiękowa, dostęp do beta testów itd.). Najniższy z nich to 15 dolarów, za co nabywca otrzyma pełną wersję gry w dniu premiery (wraz z kluczem do aktywacji w usłudze Steam).

Starbound to debiutancka gra studia Chucklefish (założonego przez jednego ze współtwórców popularnej Terrarii), utrzymana w klimatach science-fiction, z akcją rozpoczynającą się w dniu zniszczenia naszej planety przez rasę obcych. Gracz wcieli się w jednego z ocalałych, który trafi na stację kosmiczną, pełniącą funkcję swego rodzaju centrum operacyjnego. Starbound to sandboksowa platformówka, w której będziemy eksplorować generowane losowo, dwuwymiarowe planety w kosmosie. Oprócz tego zajmiemy się zarządzaniem stacją kosmiczną oraz produkcją własnych przedmiotów i pojazdów. Gra jest tworzona z myślą o komputerach osobistych z systemami operacyjnymi Windows, Linux oraz OS X. Oprócz tego w planach jest również wersja na PlayStation 4, PlayStation Vita i Ouya.