Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSV
Okładka Call of Duty: Black Ops Declassified (PSV)
OkładkaCall of Duty: Black Ops Declassified (PSV)

Call of Duty: Black Ops Declassified PSV

Spin-offowa odsłona cyklu Call of Duty, będąca zarazem debiutem marki na platformie PlayStation Vita. Produkcją Call of Duty: Black Ops - Declassified zajęło się studio nStigate Games przy wsparciu wydawniczym koncernu Activision.

Akcji | FPS | strzelanki | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Call of Duty: Black Ops Declassified Premiera PSV

13listopada2012

pudełko PL

23listopada2012

producent: Nihilistic Software Inc. wydawca: Activision Blizzard wydawca PL: Licomp Empirical Multimedia Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Call of Duty: Black Ops Declassified

Killzone Najemnik

Borderlands 2

Resistance: Burning Skies

Call of Duty: Black Ops Declassified to gra FPS należąca do popularnego cyklu militarnych strzelanek. Jest to spin-off głównej serii, wyprodukowany specjalnie z myślą o konsoli przenośnej PlayStation Vita.

Gra oferuje zarówno multiplayer, jak i kampanię. Drugi z tych elementów został zrealizowany w stylu znanego z poprzednich odsłon serii trybu Special Ops. Oznacza to, że dostajemy zestaw dziesięciu różnorodnych misji, których nie łączy jednak żaden rozbudowany wątek fabularny. Każda z nich oferuje szereg wyzwań, a osiągnięcia gracza oceniane są według systemu punktowego. Wszystko to zostało zaprojektowane tak, aby zachęcać do wielokrotnego przechodzenia każdej misji, w celu polepszania własnych wyników. Samotny gracz może również bawić się w zawierający pięć map tryb Hostiles, który jest wariacją popularnej Hordy. W nim stajemy naprzeciwko kolejnym falom wrogów, z których każda jest bardziej liczna i lepiej uzbrojona niż poprzednia. Po pokonaniu grupy nieprzyjaciół zawsze otrzymujemy kilkadziesiąt sekund spokoju. Czas ten wykorzystujemy do zebrania rozrzuconych po poziomie paczek zawierających uzbrojenie, amunicję i różnorodne bonusy.

Call of Duty: Black Ops: Declassified oferuje również rozgrywki multiplayer, w których dwie drużyny, po maksymalnie 4 osoby każda, mogą zmierzyć się za pośrednictwem Wi-Fi. Bitwy toczone są na jednej z sześciu map i w ramach pięciu trybów rozgrywki w postaci Free for all, Team Deathmatch, Kill Confirmed, Drop Zone, oraz Team Tactical. Starcia urozmaica cecha charakterystyczna całej serii –tzw. Killstreaki, czyli bonusy otrzymywane za zabicie kilku osób pod rząd, bez utraty życia. Niestety, zabrakło słynnego trybu Zombie, obecnego w Call of Duty: Black Ops i Call of Duty: Black Ops II.

Gra dostępna jest wyłącznie na PlayStation Vita i autorzy zrobili użytek z unikalnych cech tej platformy. Zarówno rzucanie granatami oraz wykorzystywanie noży, jak i aktywacja killstreaków odbywają się za pośrednictwem ekranu dotykowego konsoli.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 2-8  

Ocena użytkowników: 7,2 / 10 na podstawie 315 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.8 / 10 na podstawie 79 głosów czytelników.

Call of Duty: Black Ops Declassified cena w dniu premiery: 174,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Call of Duty: Black Ops Declassified

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.