Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSV
Okładka Call of Duty: Black Ops Declassified (PSV)

Call of Duty: Black Ops Declassified PSV

Spin-offowa odsłona cyklu Call of Duty, będąca zarazem debiutem marki na platformie PlayStation Vita. Produkcją Call of Duty: Black Ops - Declassified zajęło się studio nStigate Games przy wsparciu wydawniczym koncernu Activision.

Akcji | FPS | strzelanki | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Vita
Okładka Call of Duty: Black Ops Declassified (PSV)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSV:

13listopada2012

23listopada2012

pudełko PL

Call of Duty: Black Ops Declassified to gra FPS należąca do popularnego cyklu militarnych strzelanek. Jest to spin-off głównej serii, wyprodukowany specjalnie z myślą o konsoli przenośnej PlayStation Vita.

Gra oferuje zarówno multiplayer, jak i kampanię. Drugi z tych elementów został zrealizowany w stylu znanego z poprzednich odsłon serii trybu Special Ops. Oznacza to, że dostajemy zestaw dziesięciu różnorodnych misji, których nie łączy jednak żaden rozbudowany wątek fabularny. Każda z nich oferuje szereg wyzwań, a osiągnięcia gracza oceniane są według systemu punktowego. Wszystko to zostało zaprojektowane tak, aby zachęcać do wielokrotnego przechodzenia każdej misji, w celu polepszania własnych wyników. Samotny gracz może również bawić się w zawierający pięć map tryb Hostiles, który jest wariacją popularnej Hordy. W nim stajemy naprzeciwko kolejnym falom wrogów, z których każda jest bardziej liczna i lepiej uzbrojona niż poprzednia. Po pokonaniu grupy nieprzyjaciół zawsze otrzymujemy kilkadziesiąt sekund spokoju. Czas ten wykorzystujemy do zebrania rozrzuconych po poziomie paczek zawierających uzbrojenie, amunicję i różnorodne bonusy.

Call of Duty: Black Ops: Declassified oferuje również rozgrywki multiplayer, w których dwie drużyny, po maksymalnie 4 osoby każda, mogą zmierzyć się za pośrednictwem Wi-Fi. Bitwy toczone są na jednej z sześciu map i w ramach pięciu trybów rozgrywki w postaci Free for all, Team Deathmatch, Kill Confirmed, Drop Zone, oraz Team Tactical. Starcia urozmaica cecha charakterystyczna całej serii –tzw. Killstreaki, czyli bonusy otrzymywane za zabicie kilku osób pod rząd, bez utraty życia. Niestety, zabrakło słynnego trybu Zombie, obecnego w Call of Duty: Black Ops i Call of Duty: Black Ops II.

Gra dostępna jest wyłącznie na PlayStation Vita i autorzy zrobili użytek z unikalnych cech tej platformy. Zarówno rzucanie granatami oraz wykorzystywanie noży, jak i aktywacja killstreaków odbywają się za pośrednictwem ekranu dotykowego konsoli.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 2-8  

Ocena czytelników: 7,2 / 10 na podstawie 302 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.8 / 10 na podstawie 79 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 174,90 PLN

Gry podobne do Call of Duty: Black Ops Declassified

Klasyfikacja PEGI Call of Duty: Black Ops Declassified

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
Call of Duty - plotki na temat sprzedaży Black Ops II,  krótki single player Declassified
Call of Duty - plotki na temat sprzedaży Black Ops II, krótki single player Declassified

wiadomość15 listopada 2012

W internecie krąży już wiele spekulacji na temat prawdopodobnych wyników sprzedaży w dniu premiery Call of Duty: Black Ops II. Pojawiają się również liczne narzekania na niezwykle krótki tryb dla jednego gracza w kieszonkowej odsłonie serii

Premiera gry Call of Duty: Black Ops II - najbardziej innowacyjnej odsłony serii?
Premiera gry Call of Duty: Black Ops II - najbardziej innowacyjnej odsłony serii?

wiadomość13 listopada 2012

W Polsce zadebiutowała gra Call of Duty: Black Ops II w wersjach na PC, PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Studio Treyarch wprowadziło bodajże najwięcej zmian spośród ostatnich odsłon tego niezwykle popularnego cyklu. Z kolei posiadacze PlayStation Vita otrzymali Call of Duty Black Ops: Declassified - poboczną część serii, stworzoną przez zespół Nihilistic Software.

Wieści ze świata (Call of Duty: Black Ops Declassified, Sony) 8/10/12
Wieści ze świata (Call of Duty: Black Ops Declassified, Sony) 8/10/12

wiadomość8 października 2012

Dziś piszemy m.in. o braku trybu Zombie w grze Call of Duty: Black Ops Declassified, pozwie sądowym firmy Sony, a także otwarciu nowego studia animacyjnego dla Rockstar Games. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Podsumowanie konferencji firmy Sony
Podsumowanie konferencji firmy Sony

wiadomość14 sierpnia 2012

Dokładnie o godzinie 20:10 zakończyła się nieco ponad godzinna konferencja firmy Sony. Japoński koncern skupił się głównie na PlayStation Vita. Sporo miejsca poświęcono usłudze PlayStation Mobile, a także tytułom wykorzystującym Wonderbook i Move.

Wieści ze świata (Call of Duty Black Ops: Declassified, Mass Effect 3) 21/6/12
Wieści ze świata (Call of Duty Black Ops: Declassified, Mass Effect 3) 21/6/12

wiadomość21 czerwca 2012

Dziś piszemy m.in. o potwierdzeniu wczorajszych informacji na temat strzelaniny Call of Duty Black Ops: Declassified, weekendowej akcji w grze Mass Effect 3, nowej aktualizacji World of Tanks, a także przesunięciu daty premiery Penny Arcade Adventures: On the Rain-Slick Precipice of Darkness 3. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.