Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 listopada 2012, 09:10

autor: Sarge

Premiera gry Call of Duty: Black Ops II - najbardziej innowacyjnej odsłony serii?

W Polsce zadebiutowała gra Call of Duty: Black Ops II w wersjach na PC, PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Studio Treyarch wprowadziło bodajże najwięcej zmian spośród ostatnich odsłon tego niezwykle popularnego cyklu. Z kolei posiadacze PlayStation Vita otrzymali Call of Duty Black Ops: Declassified - poboczną część serii, stworzoną przez zespół Nihilistic Software.

Dziś ma miejsce jedna z największych premier w tym roku, przynajmniej pod względem potencjalnej liczby sprzedanych egzemplarzy. Mowa oczywiście o strzelaninie Call of Duty: Black Ops II, której poprzednie odsłony regularnie biły kolejne rekordy popularności.

Tak jak w ostatnich latach przyzwyczaiła nas firma Activision, nowa część serii Call of Duty zadebiutowała tego samego dnia na całym świecie. W naszym kraju Call of Duty: Black Ops II w polskiej kinowej wersji językowej (napisy) wydała firma Licomp Empik Multimedia. Tytuł ukazał się na PlayStation 3, Xboksa 360 oraz PC, a 30 listopada zadebiutuje w Europie także na Wii U. Oprócz tego posiadacze PlayStation Vita otrzymali poboczną odsłonę Call of Duty: Black Ops Declassified – również ten tytuł został u nas zlokalizowany kinowo.

Sugerowana cena Call of Duty: Black Ops II w Polsce wynosi 149,90 złotych w wersji na PC oraz 249,99 złotych na PlayStation 3 i Xboksie 360. Z kolei w przypadku przenośnego Call of Duty Black Ops: Declassified mowa o kwocie rzędu 199,99 złotych. W wielu sklepach długo oczekiwaną produkcję można jednak dostać nieco taniej – najciekawsze oferty tradycyjnie znajdziecie w naszej encyklopedii.

Tak duża premiera to również dobra okazja dla producentów kart graficznych do wypuszczenia najnowszych sterowników. Pomyślała o tym firma Nvidia, która udostępniła wczoraj wersję beta driverów GeForce 310.54. Poprawiają one wydajność Call of Duty: Black Ops II nawet o 26%. Zapewniono także do 18% lepsze działanie Assassin’s Creed III, którego pecetowa wersja zadebiutuje w Europie 23 listopada. Pełną listę wprowadzonych usprawnień w tej wersji sterowników znajdziecie w pliku PDF na stronie internetowej producenta.

Call of Duty: Black Ops II to kolejna odsłona najpopularniejszej serii pierwszoosobowych strzelanin, będąca bezpośrednią kontynuacją Call of Duty: Black Ops z 2010 roku. Tym razem przenosimy się do 2025 roku, kiedy według twórców wybucha nowa zimna wojna, w której walczą ze sobą Stany Zjednoczone oraz Chiny. Głównym bohaterem gry jest David Mason (syn Aleksa Masona – protagonisty pierwszej części Call of Duty: Black Ops), a w kampanii nie brakuje zwrotów akcji i retrospekcji wydarzeń z lat 80-tych XX wieku.

Odpowiedzialne za grę studio Treyarch postanowiło wyjść naprzeciw oczekiwaniom graczy i przygotowało bodajże największą liczbę zmian, jakich w ostatnich latach mogliśmy doświadczyć w cyklu Call of Duty. Dzięki temu w ramach kampanii dla jednego gracza dostaliśmy nieliniowe misje Strike Force Operations, wpływające na główne wydarzenia przedstawione w typowo liniowych zadaniach. Nasze dokonania mają odbić się na zakończeniu kampanii.

Zmian doczekał się także tryb multiplayer, w którym wprowadzono m.in. nowy system rozwoju postaci o nazwie Pick 10. Tym razem gracz dostaje do dyspozycji dziesięć punktów, które może rozdzielić na niemalże dowolne dostosowanie swojej postaci. Wobec tego możliwe jest nawet wzięcie udziału w walce z jednym pistoletem, ale za to z maksymalną liczbą tzw. perków. Także popularny tryb Zombie otrzymał usprawnienia, z możliwością przemierzania otwartego świata na czele. Od dzisiaj każdy może oficjalnie przekonać się, na ile te zmiany odświeżyły dość skostniałą już serię.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.