Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 listopada 2012, 08:40

autor: Hed

Project Cars sfinansowany - produkcja rusza pełną parą

Slightly Mad Studios zebrało 3,75 miliona euro na stworzenie Project Cars, zaawansowanego symulatora samochodowego. Większość tych pieniędzy pochodzi od samych graczy, którzy mogli wspierać projekt w zamian za dostęp do jego wczesnych wersji. Premiera gry w 2013 roku.

Project Cars sfinansowany. Twórcy gry zebrali 3,75 miliona euro.  - Project Cars sfinansowany - produkcja rusza pełną parą - wiadomość - 2012-11-13
Project Cars sfinansowany. Twórcy gry zebrali 3,75 miliona euro.
Project Cars:
  • Studio Slightly Mad zebrało 3,75 miliona euro od swoich fanów
  • W zamian za wsparcie gracze otrzymywali dostęp do wczesnych wersji gry
  • Premiera Project Cars nastąpi w 2013 roku na PC i konsolach (PS3, X360, Wii U)

Project Cars został sfinansowany przez społeczność fanów i prace nad nim wkrótce ruszą pełną parą. Deweloperzy ze studia Slightly Mad zgromadzili w sumie 3,75 miliona euro bez udziału wydawców, czy innych pośredników. Wsparcie dla gry można było przekazywać na stronie projektu, w zamian za dostęp do jego testowych wersji. Gotowe wyścigi powinny pojawić się w 2013 roku na komputerach PC oraz konsolach.

Pomysł Slightly Mad Studios na sfinansowanie nowej gry poznaliśmy w październiku ubiegłego roku, kiedy ruszyła platforma World of Mass Development. Od początku deweloperzy stawiali na współudział odbiorców - użytkownicy, którzy wykupili dostęp do tak zwanych pakietów narzędzi mogli ściągać, a później opiniować wczesne wydania gry. Takie podejście zainteresowało wiele osób i pozwoliło zbudować sporą i, jak się okazało, hojną społeczność.

Minusem zebrania funduszy na Project Cars jest to, że wstrzymano możliwość dołączenia do grupy osób testujących kolejne wersje gry. Żeby pograć w nowy tytuł Slightly Mad Studios, znanego z Need for Speed: Shift 2, trzeba będzie poczekać. Warto, bo deweloper chwali się zastosowaniem zaawansowanych efektów graficznych. Potwierdzają to regularnie publikowane obrazki, tworzone zresztą przez samych fanów.

Project Cars sfinansowany - produkcja rusza pełną parą - ilustracja #3Project Cars to, jak zapewniają twórcy, najlepszy symulator motoryzacyjny na rynku. Plany dewelopera rzeczywiście są dość interesujące. W grze otrzymamy możliwość przeżycia kariery kierowcy rozpoczynającego od gokartów, a później startującego w takich dyscyplinach jak rajdy, czy wyścigi. Slightly Mad obiecuje tryb kooperacji, rozbudowany multiplayer, dynamiczne zmiany pogody i doby oraz otwartość na modyfikacje ze strony graczy.

  1. Oficjalna strona Project Cars