Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 sierpnia 2012, 11:14

autor: Hed

Project Cars to wyścigi z najbardziej zaawansowaną grafiką – przechwałki Slightly Mad Studios

Project Cars ma najbardziej zaawansowaną grafikę w gatunku symulacji – tak opisuje swoją nową grę Slightly Mad Studios. Deweloper wypuścił ponad 40 nowych obrazków na poparcie tej śmiałej tezy.

Project Cars to wyścigi z najbardziej zaawansowaną grafiką – przechwałki Slightly Mad Studios - ilustracja #1
Najładniejsze wyścigi w historii?

Studio Slightly Mad twierdzi, że Project Cars to wyścigi posiadające najbardziej zaawansowaną grafikę w gatunku symulacji. Deweloper wypuścił nowy pakiet obrazków z nadchodzącej produkcji, aby pochwalić się zastosowanymi efektami. Chodzi przede wszystkim o widowiskowe oświetlenie, realistyczne dynamiczne chmury dokładne trójwymiarowe drzewa i inne szczegóły. Równie dobrze wyglądają oczywiście same samochody.

W tej wiadomości możecie zobaczyć pięć nowych obrazków z Project CARS – więcej znajduje się na oficjalniej stronie produkcji. Wszystkie zostały przygotowane przez członków społeczności skupionej wokół gry. Twórcy zapewnili, że żaden z nich nie był poddawany zewnętrznej obróbce, więc ujęcia pochodzą bezpośrednio z rozgrywki. Fotki zrobiono przy pomocy narzędzi dostępnych bezpośrednio w Project CARS (czyli np. edytorze ostrości).

Można spierać się, czy Project Cars będzie najładniejszą produkcją wyścigową w historii, ale wątpliwości nie budzi to, że sposób, w jaki ona powstaje jest bardzo ciekawy. Slightly Mad Studios współtworzy swoją nową grę bezpośrednio z fanami motoryzacji. Wyścigi powstają na platformie World of Mass Development, która jest otwarta na pomysły osób z całego świata. Finalny rezultat tej kolektywnej i społecznościowej pracy poznamy w 2013 roku.

  1. Oficjalna strona Project Cars