Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 sierpnia 2012, 10:32

Call of Duty: Black Ops II - pierwszy zwiastun trybu multiplayer

Studio Treyarch wypuściło nowy zwiastun Call of Duty: Black Ops II. Dzięki niemu możemy po raz pierwszy zobaczyć jak w tej grze prezentować się będzie tryb multiplayer.

Call of Duty: Black Ops II - pierwszy zwiastun trybu multiplayer - ilustracja #1

Już teraz wiadomo, że Call of Duty: Black Ops II będzie się jednym z największych przebojów kasowych tego roku. Dzięki przeniesieniu akcji w niedaleką przyszłość i zmianom w mechanice rozgrywki może też stać się zastrzykiem świeżej krwi, której ten cykl bardzo potrzebuje. Do tej pory mieliśmy już okazję zobaczyć sporo materiałów video z tej gry. Obejrzeliśmy kilka efektownych zwiastunów, a na targach E3 pokazano fragmenty kampanii. Dopiero teraz jednak opublikowano pierwszy filmik z trybu multiplayer.

Materiał trwa trochę ponad dwie minuty i pokazuje w akcji sporo ciekawych gadżetów, które mamy nadzieję znacząco wzbogacą rozgrywki wieloosobowe.

Wśród nowych zabawek znalazły się m.in. granaty elektryczne, uzbrojone drony oraz emiter mikrofal, który wywoła u wrogów wrażenie palenia się żywcem. Zespół Treyarch ma w zwyczaju dbać o zaspokajanie potrzeb graczy pecetowych i dlatego w Call of Duty: Black Ops II pojawią się dedykowane serwery.

Przypomnijmy, że akcja gry toczyć się będzie głównie w 2025 roku. Pojawi się jednak również sporo scen osadzonych w latach 80-tych ubiegłego wieku, dzięki którym poznamy dalsze losy bohaterów pierwszego Black Ops. Warto dodać, że ścieżkę dźwiękową skomponuje duet, w skład którego wejdzie Trent Reznor (założyciel zespołu Nine Inch Nails) oraz Jack Wall, czyli autor soundtracków dwóch pierwszych odsłon cyklu Mass Effect.

Premiera Call of Duty: Black Ops II nastąpi 13 listopada tego roku. Szykowane są wersje na PC, PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Powstanie również edycja na WiiU, choć nie wiadomo czy zadebiutuje ona tego samego dnia co pozostałe. W Polsce wydawcą gry będzie firma Licomp Empik Multimedia. Sugerowana cena detaliczna wyniesie 149,99 złotych w przypadku wydania pecetowego i 249,99 zł za wersje konsolowe.

  1. Powrót królowej skryptów - wrażenia z pokazu gry Call of Duty: Black Ops II
  2. Call of Duty: Black Ops II – strona oficjalna