Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 listopada 2012, 00:45

autor: Kiljan

Call of Duty - plotki na temat sprzedaży Black Ops II, krótki single player Declassified

W internecie krąży już wiele spekulacji na temat prawdopodobnych wyników sprzedaży w dniu premiery Call of Duty: Black Ops II. Pojawiają się również liczne narzekania na niezwykle krótki tryb dla jednego gracza w kieszonkowej odsłonie serii

Nieoficjalne informacje krążące w sieci podają, iż najnowsza odsłona popularnej serii strzelanek autorstwa Treyarch rozeszła się w dniu premiery w liczbie od 6,5 do 7 milionów kopii. Tak wysoka sprzedaż gry już na samym początku pozwala przypuszczać, że nowy „CoD” ma szansę przebić kasowe wyniki poprzedniej odsłony cykluCall of Duty: Modern Warfare 3, która do tej pory uznawana jest za najbardziej dochodową część serii. Duża liczba egzemplarzy trafiła w ręce graczy za pośrednictwem popularnej za granicą sieci sklepów Gamestop, której prezes Tony Bartel ogłosił, iż jego firma sprzedała ponad milion egzemplarzy. Na chwilę obecną nie pojawił się jednak jeszcze żaden oficjalnie potwierdzony komunikat ze strony wydawcy.

W dniu premiery Black Ops II światło dzienne ujrzał również kieszonkowy spin-off serii. Wydane na konsolę PlayStation Vita Call of Duty: Black Ops Declassified nie zaspokoiło jednak potrzeb osób nastawionych głównie na rozgrywkę w trybie dla jednego gracza. Internet obiegły informacje, że główny wątek fabularny można ukończyć w niespełna godzinę - co bardziej dociekliwi gracze sprecyzowali już nawet że napisy końcowe można ujrzeć już po 42 minutach od rozpoczęcia gry. Pozostaje więc mieć nadzieję, że możliwości rozgrywki wieloosobowej wynagrodzą użytkownikom krótkiego „singla”.

Osoby wciąż zastanawiające się nad kupnem nowego „CoDa” zapraszamy do zapoznania się recenzją dostępną w naszym serwisie.