Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 listopada 2012, 09:02

autor: Góral

Zbiórka funduszy na Star Citizen przekroczyła pułap 3,5 mln dolarów

Twórcy gry Star Citizen, studio Roberts Space Industries, poinformowali, że uzbierali już 3,5 mln dolarów. Kwota ta stawia grę na drugim miejscu wśród najchętniej wspieranych przez graczy projektów.

Firma Roberts Space Industries, deweloper gry Star Citizen, pochwaliła się na swojej oficjalnej stronie, że uzbierano już 3,5 mln (strona i serwis Kickstarter) dolarów na produkcję kosmicznego symulatora. Dzięki temu, tytuł zbliżył się do wyniku (4,1 mln dolarów) Project Eternity od studia Obsidian Entertainment, dzierżąc obecnie drugie miejsce wśród najchętniej fundowanych przez graczy projektów.

Star Citizen ukaże się tylko na komputerach PC. - Zbiórka funduszy na Star Citizen przekroczyła pułap 3,5 mln dolarów - wiadomość - 2012-11-15
Star Citizen ukaże się tylko na komputerach PC.

Przy okazji ujawniono kolejny próg, po przekroczeniu którego do gry zostaną dodane następne elementy, ale po kolei. Za obecną kwotę studio wdroży do swojej produkcji 45 gwiezdny system (Orion). W tytule pojawi się też funkcja dostosowywania kokpitu i mechanizm dokowania statków.

Jeżeli do obecnej sumy uda się dozbierać jeszcze 250 tys. dolarów, to deweloper dorzuci kolejny statek. Natomiast w przypadku, gdy zbiórka przekroczy kwotę 4 mln dolarów, to udostępnione zostaną narzędzia moderskie i comiesięczne nagrania wideo z procesu produkcyjnego. Ponadto 42 szwadron otrzyma bogatszą historię, dodatkowe misje, kolejną jednostkę i 5 następnych systemów gwiezdnych.

Czy Star Citizen uda się pobić Project Eternity? - Zbiórka funduszy na Star Citizen przekroczyła pułap 3,5 mln dolarów - wiadomość - 2012-11-15
Czy Star Citizen uda się pobić Project Eternity?

Star Citizen to kolejny projekt kultowego twórcy gier wideo – Chrisa Robertsa (człowiek odpowiedzialny chociażby za gry Wing Commander i Starlancer). Tytuł łączy w sobie elementy różnych gatunków, od RPG, przez strategie, aż po zaawansowany symulator kosmiczny. Premiera przewidziana jest na rok 2014, tylko na komputerach PC.