Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSPPS5PS4
Okładka Resistance: Retribution (PSP)
OkładkaResistance: Retribution (PSP)

Resistance: Retribution

Gra akcji TPP, powstała na fali popularności dwóch pierwszych części serii pierwszoosobowych strzelanin, wypuszczonych na platformie PlayStation 3. Tutaj także trzeba walczyć z kosmicznymi najeźdźcami, chcącymi opanować Ziemię.

Akcji | TPP | science fiction | reedycje/remastery/remaki | tytuły ekskluzywne PlayStation | PS Plus Premium

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Resistance: Retribution Premiera

17mar2009

PSP

20lut2024

PS4 PS5

Resistance: Retribution jest grą akcji, ukazaną z perspektywy trzeciej osoby, która jest swoistym uzupełnieniem serii znanej z Playstation 3 (Resistance: Fall of Man i Resistance 2).

Mamy tu do czynienia z kontynuacją fabuły z Fall of Man. Wcielamy się w postać byłego żołnierza brytyjskiej piechoty morskiej - Jamesa Graysona. Nasz bohater, jako jeden z członków tytułowego ruchu oporu, toczy nieustanną walkę z Chimerą – rasą obcych, która nie dość, że najechała Ziemię, to jeszcze próbuje ją skolonizować, poprzez transformację istot ludzkich. Grayson to postać szczególnie zdeterminowana – musiał zabić własnego brata, który został poddany takiej właśnie przemianie.

Bieg wydarzeń obserwujemy z perspektywy TPP, a naszym naczelnym zadaniem jest strzelanie do obcych. System celowania został pomyślany i zaprojektowany specjalnie na potrzeby przenośnej konsoli PSP. Przemierzając poszczególne poziomy napotykamy na liczne punkty zapisu gry, dzięki czemu można przerwać zabawę praktycznie w każdej chwili i kontynuować później od wybranego momentu.

Ważne jest także uzbrojenie. Arsenał to przede wszystkim najfajniejsze pukawki znane z Fall of Man (Auger, Carbine i LAARK), ale także garść nowych narzędzi destrukcji, wśród których wyróżniają się te wykorzystujące technologię obcych (BM001 Razor i Longbow 1S-1K). Strzelamy do ponad 10 rodzajów przeciwników.

Resistance: Retribution działa w oparciu o zupełnie nowy engine, zapewniający szczegółową oprawę wizualną. Na ekranie oglądać możemy dużą liczbę dopracowanych graficzne przeciwników, tekstury w wysokiej rozdzielczości i widowiskowe efekty świetlne. Zwiedzane poziomy mają spore rozmiary.

Całości dopełnia rozbudowany tryb multiplayer. Maksymalnie ośmiu graczy może uczestniczyć w zabawie lokalnie lub przez Internet, wybierając jeden z pięciu rodzajów rozgrywki (Team Deathmatch, Containment, Assimilation i Capture the Flag).

Ostatnia modyfikacja 14 stycznia 2009

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 1 UMD

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 400 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,4 / 10 na podstawie 19 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Resistance: Retribution

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Resistance: Retribution Wymagania sprzętowe

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
PSP
PS4
PS5