Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2011, 11:55

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Resistance: Burning Skies na PlayStation Vita pokazany w akcji

Na wczorajszej konferencji firmy Sony zaprezentowano Resistance: Burning Skies - kolejny tytuł szykowany z myślą o PlayStation Vita. Poznaliśmy kilka szczegółów na temat gry, a także zobaczyliśmy ją w akcji.

Firma Sony zaprezentowała na konferencji prasowej w Kolonii grę Resistance: Burning Skies. To nowa odsłona serii popularnych pierwszoosobowych strzelanin, która tym razem przygotowywana jest wyłącznie z myślą o przenośnej konsolce PlayStation Vita.

Stworzeniem tytułu zajmie się studio Nihilistic Software, mające na swoim koncie m.in. Zombie Apocalypse czy zbierające przeciętne oceny PlayStation Move Heroes. W związku z tym można mieć pewne obawy co do jakości końcowego produktu, choć projekt powstaje pod czujnym okiem doświadczonego zespołu Insomniac Games, odpowiedzialnego za „główne” części serii.

Gra opowie wydarzenia mające miejsce przed Resistance 2 – tuż po tym, jak Chimery zaatakowały wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych. Głównym bohaterem jest strażak Tom Riley, który do eksterminacji wrogów wykorzysta nie tylko standardowe dla tej serii bronie, ale też siekierę i inne narzędzia wykorzystywane w swoim zawodzie.

Resistance: Burning Skies na PlayStation Vita pokazany w akcji - ilustracja #1

Akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, a sterowanie przypomina to zastosowane w poszczególnych odsłonach na PlayStation 3, z dodatkowymi możliwościami oferowanymi przez dotykowy ekran. Przykładowo, jedna z nowych broni posiada funkcję namierzania celów – zrobimy to, wskazując palcem przeciwników, w których chcemy posłać kilka rakiet. Oprócz tego, zaimplementowany został system osłon, przypominający nieco ten z Killzone 3.

O powstawaniu kolejnej części Resistance na PlayStation Vita wiedzieliśmy od kilku miesięcy, ale dopiero teraz poznaliśmy jej oficjalny tytuł i mogliśmy zobaczyć ją w akcji. Data premiery Resistance: Burning Skies pozostaje nieznana – na razie musimy zatem zadowolić się pierwszymi screenami i fragmentem rozgrywki zaprezentowanym na wczorajszej konferencji.

Resistance: Burning Skies na PlayStation Vita pokazany w akcji - ilustracja #2
Resistance: Burning Skies na PlayStation Vita pokazany w akcji - ilustracja #3
Resistance: Burning Skies na PlayStation Vita pokazany w akcji - ilustracja #4
Resistance: Burning Skies na PlayStation Vita pokazany w akcji - ilustracja #5